medyauzmani.com
Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, kendisine telefonla ulaşan kişiyi yüklü miktarda dolandırdı. – Haber Ajans

Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, kendisine telefonla ulaşan kişiyi yüklü miktarda dolandırdı.

Antalya’da kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, telefonla kendisine ulaşan kişinin bir ağacın altına bıraktığı 30 gram altın, 25 bin Türk Lirası, 8 bin ABD doları ve ziynet eşyalarını çantaya alarak ortadan kayboldu. . Dolandırıcı, Antalya Polisinin girişimleriyle Yozgat’ta yakalanarak tutuklandı.

Kaza 9 Kasım’da meydana geldi. edinilen bilgilere göre; Kendisini polis savcısı olarak tanıtan ve ZAAA isimli yabancı uyruklu kişiyi arayan zanlı, müştekinin Moratpaşa’da bir parkta ağaç altına bıraktığı 30 gram altın, 25 bin Türk Lirası, 8 bin ABD doları ve ziynet eşyalarını alarak ortadan kayboldu. . Mahalle, baskı ve korku altındadır.

Olayın ardından dolandırıcı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından takibe alındı. Olayın meydana geldiği adres çevresinde bulunan güvenlik kamera görüntüleri ve KGYS görüntüleri incelenerek yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda şüpheli kişinin yabancı uyruklu AEZ olduğu belirlendi. Yapılan incelemede Yozgat iline gittiği belirlendi.

AEZ zanlısı, 12 Kasım’da Yozgat Emniyet Müdürlüğü yetkilileriyle irtibata geçilerek tutuklandı. Zanlının tutuklandığı otel odasında yapılan aramalarda 3 bin dolar, 500 Türk lirası, 28 bin 900 Irak dinarı, cep telefonu ve sim kartlara el konuldu.

Gözaltına alınan şahsın Yozgat’ta adli yargı tarafından iş yerinde asayiş amacıyla götürülerek tutuklandığı bildirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın