medyauzmani.com
Kaz Dağları’nda Ultra Kış Koşusu – Haber Ajans

Kaz Dağları’nda Ultra Kış Koşusu

Kaz Dağları, 25 ülkeden 2 bine yakın koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor.

Bu yıl 3-4 Aralık tarihlerinde Kaz Dağları’nda altıncısı düzenlenecek olan Kar Spor İda Ultra Trail hazırlıkları büyük bir coşkuyla devam ediyor. Dünyanın en yüksek oksijen içeriğine sahip ikinci bölgesi olan Kaz Dağları’nda gerçekleştirilecek olan yarış, 4 farklı parkurdan oluşacak. Village Run 15K, Run Zeus 36K, Ida Half Ultra 66K ve Ida Ultra 114K parkurları ile katılımcıların merakla beklediği yarışta yarışmacılar toplam 17 köyden geçerek Aeneas Kültür yoluna dokunacak. Snow Spor İda Ultra Trail koşucuları, Yunan mitolojisine konu olan efsaneleriyle ünlü Kaz Dağları’nda tarih ve doğa içinde eşsiz bir koşu deneyimi yaşıyor.

Bir şehirde başlayıp başka bir şehirde biten bir yarış

Edremit Körfezi’nin büyüleyici manzarası eşliğinde, zeytinlikler arasında tarihin izlerini süren yokuş yukarı parkurlar, koşucuları bir şehirden diğerine götürecek. Yarış Çanakkale-Yeşilyurt’tan başlayıp Balıkesir-Güre’ye kadar uzanacak. Edremit Körfezi’nden Altınoluk’a kadar uzanan Beja Yarımadası’nın en yüksek dağı Kaz Dağları’ndan bol oksijenle başlayacak yarışmacılar ödüllerini 4 Aralık 2022 Pazar günü alacak.

Yarışmacılar toplam 17 köyden geçecek

Yeşilyurt, Adatepe, Narlı, Doyran, Altınoluk, Avcılar, Kızılçukur, Kavlaklar, Tahtakuşlar, Çamlıbel, Güre, Kavurmacılar, Beyoba, Pınarbaıanıtı, ünlü ilçesi Görüll, Kavlaklar olmak üzere toplam 17 köyü geçen yarışmacılar koşacak. ünlü Kavlarbaıanıtı kasabasında.

Dört zorlu yol

Türkiye’nin iki güzel köyü Yeşilyurt ve Adatepe arasında düzenlenen Village Run KOK 15K, Edremit Körfezi’nin eşsiz coğrafyasında 3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 11:00’de 640m irtifa artış parkuru ile başlayacak. Yarış yaklaşık 3 saat sürecek.

Run Zeus RUZ 36K, Türkiye’nin en güzel coğrafyasında Yeşilyurt, Adatepe ve Altınoluk köyleri arasında 1640 m+ rakımlı zirveleri zorlayacak eğlenceli bir macera sunuyor. 3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 09.00’da Yeşilurt Maidan’dan başlayacak yarışta katılımcıların hedefi, parkuru 7 saat içerisinde tamamlamak olacak.

Türkiye’nin batı ucundaki Kaz Dağları efsanesinin doğduğu noktada eşsiz bir yarış olan İda Half Ultra IHU 66K, 2.670m+ rakıma sahip. 3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 07:00’de Yeşilurt Meydan’dan başlayan yarışın 14 saat içerisinde tamamlanması gerekiyor.

İda Ultra IDU 114K Parkurları, Kaz Dağları Milli Parkı sınırları içinde ve zeytinlikler arasında Kaz Dağları’nı Aeneas Kültürel Tarih Parkuru’na dokunarak koşmak isteyenlere muhteşem bir deneyim yaşatacak. 114 km uzunluğundaki yarış 3 Aralık 2022 Cumartesi günü saat 07.00’de Yeşilurt Meydan’dan başlayacak ve 24 saatte bitecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın