medyauzmani.com
Kayseri’nin zekasının yeni keşfi pastırma taklidi – Haber Ajans

Kayseri’nin zekasının yeni keşfi pastırma taklidi

Kayseri’de pastırma ticaretiyle uğraşan Yasin Güzel, pastırmanın ağırlığının pahalı olduğunu bu yüzden pastırma hırsızlığına önlem olarak dükkanların önüne pastırma formu astıklarını söyledi. güzel; “Müşteriler bunun gerçek olduğunu düşünüyor ve dokunuyor. Hatta bazıları onu ısırmaya çalışıyor. Ama bunun bir model olduğunu anlayınca gülüyorlar” dedi.

Şehirde pastırma satan tüccarlar, pastırma fiyatlarının yüksek olması nedeniyle hırsızlığa önlem olarak dükkanlarına pastırma maketleri asıyor. Pastırmacı sahipleri, dilimi 5 TL olan pastırmayı maketle koruyor. Pastırma üreticisi Yasin Gözel, hırsızlara karşı ve sağlık nedenleriyle manken kullandıklarını söylüyor; “Pastırma ve sosis maketlerini asarak hırsızlığa karşı önlem alıyoruz. Tedbir olarak pastırma ve sucuk ürünlerini dışarıya asmıyoruz. Tozlandığı ve gıda açısından olumsuz bir duruma düştüğü için. İkincisi maket yerleştiriyoruz. Hırsızlık riskidir.Ağırlığı değdi bu yüzden hırsızlık ihtimali olan yerlerde pastırma modellemeye başladık.Hırsızlığa karşı böyle bir önlem aldık.Şu anda bir dilim pastırmanın fiyatı 4-5 TL.Sosis parmağın fiyatı Yaklaşık 10-15 TL Şu anki fiyatlarımız.Pastırma 5kg model boyutunda geliyor ki bu da 200.000 TL civarında bir fiyata denk geliyor.Bu yüzden maketler yaptık.Hırsızlık riskine karşı önlem olarak.

“Modelin gerçek olduğuna inanıp harcayan vatandaşlar var”

Modellerin çok gerçekçi olduğunu ve bu nedenle vatandaşların maket ile gerçek pastırmayı ayırt etmekte zorlandıklarını belirten Gözel; “Önce vatandaş gülüyor. Önce anlamıyorlar. Gerçek sanıp dokunuyorlar. Biri ısırmaya bile çalışıyor. Ama maket olduğunu anlayınca gülüyorlar. Durumu açıklıyoruz. Mankenin pastırmasının içi. strafor. Çemen otu rengi pastırma. Bu şekilde hem dış hem de iç kısmında sergiliyoruz.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın