medyauzmani.com
Kayseri’de 600 milyon TL’lik yatırım Kayseri Büyükşehir’den daha yeşil – Haber Ajans

Kayseri’de 600 milyon TL’lik yatırım Kayseri Büyükşehir’den daha yeşil

Kayseri Büyükşehir Belediyesi d. Başkanlığını Mamdouh Büyük Kılıç’ın yaptığı, yeşillendirme çalışmaları, yeni bir hobi parkı inşaatının yanı sıra çocuk oyun alanları, spor malzemeleri gibi rekreasyon alanlarını ve parkları güzelleştiren çalışmalar çerçevesinde Kayseri halkına yaklaşık 600 milyon TL hizmet vermiştir. piknik masası ve bank montajı.

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Belediye Başkanı d. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda projelerini ve yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor. Kayseri’yi daha yaşanır kılmak hedefiyle çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Büyükşehir Belediyesi; Yeni bir bahçe oluşturmak, fidan ve çiçek dikmek, hobi bahçelerinde yeni bahçe alanları oluşturmak, çocuk oyun alanları ve spor malzemeleri yerleştirmek, rekreasyon alanlarına piknik bankları ve masaları kurmak gibi birçok çalışma yaptı. Park ve bahçeleriyle vatandaşlardan tam not alan Büyükşehir Belediyesi, kentteki mevcut parklara 34 milyon TL’lik yatırımla toplam 250 bin metrekare alana sahip yeni parklar ekledi. Yeni parkların eklenmesiyle vatandaşlar keyifli vakit geçirebilecekleri daha geniş alanlara kavuştu. Büyükşehir Belediyesi, birimleri tarafından yürütülen çeşitli faaliyetlerle her yıl binlerce fidanı toprakla toplayarak, 300.000 fidan dikerek Kayseri’yi gelecek nesillere daha yeşil bırakma yolunda önemli bir adım daha attı. Kentin farklı bölgelerinde yaklaşık 240.000 iğne yapraklı ve 60.000 geniş yapraklı ağaç olmak üzere toplam 300.000 fidan toprakla toplandı. Ayrıca kentin daha yeşil bir yüz kazanması için yürütülen 215 milyon liralık çalışma kapsamında 350 bin metrekare yeni çim alan, 210 bin fidan, 1,5 milyon süs bitkisi, 3 milyon lale ve zambak ile 7,5 milyon lira Milyonlarca mevsim çiçeği yapıldı. Başkentin hobi parklarında hizmete açılan yeni bahçe alanları, emeklilerin üretimin yanı sıra doğayla da kaliteli vakit geçirmelerine katkı sağlıyor. Bu kapsamda Selçuklu Hobi Parkı’nda 425, Şeker-Oymagak Hobi Parkı’nda 46 ve Altınoluk Hobi Parkı’nda 152 olmak üzere toplam 1623 yeni hobi parkının yapım çalışmaları devam etmektedir. Toplam maliyeti 65 milyon TL’ye ulaşacak yeni hobi park alanları daha fazla emekliye hizmet verecek.

Başta gençler olmak üzere tüm Kayserililerin eğlenebileceği, eğlenebileceği ve spor yapabileceği parklar, oyun alanları ve rekreasyon alanları Büyükşehir Belediyesi’nin çabalarıyla vatandaşlara en modern ekipmanlarla hizmet veriyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından park, bahçe ve rekreasyon alanlarına 100 çocuk oyun alanı, spor malzemeleri, 1.500 tünek, 2 bin koltuk, 1.000 piknik masası ve 2 bin çöp kovası yerleştirildi. Park, bahçe ve rekreasyon alanlarının tam donanımlı ve konforlu hale getirilmesine yönelik hizmetlerin toplam maliyeti 270 milyon TL oldu. Altyapı, ulaşım, eğitim ve sağlık gibi birçok alanda proje ve yatırımları gecikmeden hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe, rekreasyon alanları gibi tüm yeşil alanlarda yaptığı çalışmalarla vatandaşlardan tam not aldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın