medyauzmani.com
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 10 ayda 60 bin kişiye yüzme kursu verdi – Haber Ajans

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 10 ayda 60 bin kişiye yüzme kursu verdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı d. Memduh Büyükkılıç önderliğinde Türkiye’de yeni sahalar açarken KAYMEK ve Spor A.Ş.’nin 24 havuzunda yılın ilk on ayında 60 bin kursiyere hizmet verdim.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 10’u Spor A.Ş.’de olmak üzere toplam 24 yüzme havuzu ile vatandaşlarına hizmet veriyor. ve 14’ü KAYMEK A.Ş. Büyükşehir Belediyesi, yüzme havuzlarını daha temiz, güvenli ve kullanışlı hale getirmek için havuz kontrol sistemlerinin en üst versiyonu olan “Havuz Suyu Uzaktan Kumanda, İzleme ve UV Cihazı” ile tüm yüzme havuzlarını yeniledi. Bu sistemleri online olarak izleyen, yöneten, kontrol eden ve yayınlayan ilk kurum olan Kayseri Belediyesi, 2022 yılında KAYMEK ve Spor A.Ş.’ye bağlı 24 havuzda yılın 10 ayında 60.000 kursiyere yüzme kurslarında hizmet vermiştir. Yüzme havuzu işletmecileri tarafından günlük bakım ve dezenfeksiyon işlemleri yapılırken, Büyükşehir Belediyesinde Teknik Koordinatör Birimi tarafından kurulan sistem ile havuzlar anında kontrol edilmekte ve kayıtları alınmaktadır. Kentin 13 yüzme havuzu Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temiz su sertifikasyonu ile büyük başarı elde ederken, yeni kurulan sistemle 2023 yılında temiz su sertifikalı yüzme havuzlarının oranını yüzde 90’a çıkarmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bu alanda Türkiye’de bir ilke daha imza attıklarını belirterek, “Halkımızın kullanımına sunduğumuz 24 adet yüzme havuzunda havuz suyu uzaktan kumanda, izleme ve UV cihazları Havuzlar uzaktan izlenip kontrol ediliyor.Su kalitesini internet sitemiz üzerinden kamuoyu ile paylaşan ilk kuruluş olduk” dedi.

Başkan Büyük Kılıç, 2022 yılında Başkent Belediyesi’ne ait 24 yüzme havuzunda 60 bin kursiyere hizmet verildiğini doğrularken; Kursiyerlerimizden yüzme havuzlarına yoğun ilgi var. Bu yeni sistemle yüzde 35 daha az kimyasal kullanarak yüzde 25 su, yüzde 25 enerji tasarrufu sağladık, bakteri ve virüs bulaşmasını engelledik. Bu cihazlarla bakteri oranını sıfıra indirdik, yüzme havuzlarımızda daha temiz ve sağlıklı bir ortam oluşturduk.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın