medyauzmani.com
Karnaval Ayvası bir vitamin deposudur – Haber Ajans

Karnaval Ayvası bir vitamin deposudur

Kış sofralarının vazgeçilmezi olan ayva, son derece lezzetli olmasının yanı sıra vitamin ve mineral deposu olarak sağlığımıza ve güzelliğimize de önemli katkılar sağlıyor. Ayvanın tokluğu uzatmaktan saçı güçlendirmeye, sindirim rahatsızlıklarına karşı korumaya ve genç cildin korunmasına katkıda bulunmaya kadar pek çok faydası olduğu biliniyor.

Ulur Belediye Başkanı Cedik Demirkan, Karnavás’ta yetişen kanunların bir vitamin deposu ve farklı bir lezzet olduğunu söyledi.

Şef Demiran, “Köyümüzde yetişen meyvelerin aroması çok hoş. Şimdi sıra oligarkların rekorlarına geldi. Karnavalın oligarklarını tükettiğimizde kış aylarında pek çok hastalıktan uzak duruyoruz. soğuk havalarda oligarkları tüketmek herkese iyi gelir.”

Ayva, hücreleri serbest radikal hasarından korurken metabolik stresi ve iltihabı azaltabilen zengin bir antioksidan kaynağı sağlar. Bazı araştırmalar, kuersetin ve kaempferol gibi flavonoller de dahil olmak üzere ayvadaki bazı antioksidanların iltihabı azalttığını ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıklara karşı koruduğunu öne sürüyor.

Kilonuzu korumanın ve sisteminizin en iyi şekilde çalışmasını sağlayan hızlı bir metabolizmayı sağlamanın en iyi yollarından biri sindirimi iyileştirmektir. Yediler, çoğu meyve gibi diyet lifi bakımından yüksektir ve büyük miktarda lif, sindirim sisteminin (sindirim sistemi) daha verimli ve düzenli çalıştığı anlamına gelir.

Ayvada bulunan yüksek düzeydeki antioksidanlar ve vitaminler, cildinizi sağlıklı ve genç tutmak için çok faydalıdır. Antioksidanlar kırışıklıkların görünümünü azaltır, lekeleri giderir ve serbest radikallerin cilt hücrelerine verdiği zararı ortadan kaldırarak cildinizi UV ışınlarının etkilerinden korumaya yardımcı olur.

Ayva, alerjik reaksiyonları kontrol etme yeteneği nedeniyle uzun zamandır övülmüştür. Cilde merhem veya jel olarak uygulandığında atopik dermatit ve benzeri cilt rahatsızlıklarına fayda sağlayabilir. Yüksek C vitamini seviyeleri ayrıca iltihabı kontrol etmeye ve cildinizin sağlığını ve görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur.

Ayvanın zengin mineral içeriği demir, bakır ve çinko içerir. Bu üç mineral, diğer birçok eser elementle birlikte kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir. Kırmızı kan hücrelerinin üretimi yüksek olduğunda, vücutta daha fazla oksijen taşındığı için vücuttaki kan dolaşımı artar. Bu, deriye ve kafa derisine artan kan akışını sağlar, bu da saç köklerinin sağlığını iyileştirir ve büyümeyi uyarır.

Kış aylarının gözde meyvesi olan ayva, grip enfeksiyonlarının baş düşmanıdır. Farklı şekillerde tüketilebilen ayva, bağışıklık sisteminin desteklenmesinde önemli rol oynar. Lif içeriği sayesinde sindirim sistemini düzenlemede etkili olan ayva, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Alerjik reaksiyonları kontrol etme özelliğine sahip olan ayva, kilo kontrolü diyet menülerine rahatlıkla dahil edilebilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın