medyauzmani.com
Kanek Belediyesi bilimsel dereceye sahip ekiplere ödül verecek – Haber Ajans

Kanek Belediyesi bilimsel dereceye sahip ekiplere ödül verecek

Samsun Canik Belediyesi, 2023’te yapılması planlanan TEKNOFEST ve TÜBİTAK yarışmalarında Türk dereceli Canik takımlarına proje teşvik ödülü vereceğini açıkladı.

Kanik Belediyesi, 2023 yılında yapılması planlanan TEKNOFEST ve TÜBİTAK yarışmalarının Türkiye finallerinde dereceye giren öğretmen ve öğrencilere projelerini ilerletmek amacıyla “Proje Teşvik Ödülü” vereceğini duyurdu. Takım ve bireysel çalışmalarda finale kalan üniversite öğrencilerine tablet, lise öğrencilerine bisiklet, ilkokul öğrencilerine akıllı bileklik, proje danışmanı öğretmenlere ise altın çeyrek ödül verileceği bildirildi.

Gençlerin bilim ve teknoloji alanında yeni çalışmalara imza atmalarını desteklemeye devam edeceklerini belirten Kanık Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Yaptıkları projelerle Türkiye finalinde puan alan mentor öğretmenlerimize ve öğrencilerimize proje teşvik ödülleri vereceğiz. 2023 TEKNOFEST yarışmalarında ve TÜBİTAK’ta bölgemizde yapılmıştır.Gençlerimizin kedilerini bilim ve teknolojide geliştirmeleri,yeni çalışmalar yapmaları,kaliteli ve nitelikli eğitim almaları için %100 destek sağlamış bulunmaktayız.Gençlerimizin nitelikli olmaları için desteklemeye devam edeceğiz. eğitim ve bilim ve teknolojide kendilerini geliştirmek.

Çocukların ve gençlerin bilim ve teknoloji alanında eğitim görmeleri için bölgede birçok projeye imza attıklarını kaydeden Başkan Sandıkçı, TEKNOCANIKK Uçak Eğitim Projesi ve Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü ile gençlere özel eğitim alanları oluşturduklarını belirtti. Eğitim alanında da yeni projeler ve yatırımlar getireceklerini söyledi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın