medyauzmani.com
İstanbul’daki terör saldırısına Kahramanmaraş’tan tepki – Haber Ajans

İstanbul’daki terör saldırısına Kahramanmaraş’tan tepki

Kahramanmaraş’ta bir grup, İstanbul’un İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısını kınadı ve hayatını kaybeden vatandaşlar için dua etti.

Dulkadiroğlu ilçesindeki Demokrasi Meydanı’nda toplanan Millî Mücadele Hareketi adını taşıyan grup, terör kurbanları için ezan ve Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etti. Grup adına açıklama yapan Samet Kaya, “Ülkemiz PKK terör örgütüne karşı yıllardır aralıksız çalışmalarla amansız bir mücadele yürütmektedir. Terörü ortadan kaldırma konusundaki bu mücadele, terör örgütlerinin çabaları sonucunda sona ermiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ardından İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’dur.” Dünkü hain saldırı bizlere cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu’nun şu sözlerini hatırlattı: “Devlet ihtiyacı terör örgütüyle müzakere değil, terör örgütüyle müzakeredir.” Şunu söylemekte fayda var: Türkiye benim ülkem 2023’te Erdoğan’sız çıkmak ve Türkiye’nin yükselen bir güç olarak yükselişini durdurmak isteyen karanlık çevrelere fırsat vermek. ve değer.”

Basın açıklamasının ardından dua eden Hacı Altun, Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt vererek, “Kasımı bekleyin parmağınız var mı? Bomba patlatıldı. Kürt-Türk-Laz kardeşler. Kardeşlerimiz bugün burada şehitlerini anmak için toplandılar. şehitler.”

“Kahrolsun PKK, kahrolsun işbirlikçileri” gibi sloganlar atan vatandaşlar daha sonra sessizce bölgeyi terk etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın