medyauzmani.com
İlk Adımda ‘Büyük Anaokulu Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor’ – Haber Ajans

İlk Adımda ‘Büyük Anaokulu Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor’

Samsun İlkadım belediyesi tarafından bölgeye getirilen ve “yetişkin fidanlığı” olarak tanımlanan “Atta ocağı”nda çalışmalar tamamlandı.

İlkadım Belediyesi’nin geçmiş ve gelecek nesilleri arasında bilgi ve birikimlerini ailelerine aktaran, yaşlılar için anaokulu olarak tanımlanan “Ata Ocağı” inşaatı tamamlandı. Yüzde 90’ı tamamlanmış olan bina yeni yılda faaliyete geçecek.

Kadem Belediye Başkanı Necatin Demirtaş, inşaatı tamamlanan binanın 2023 yılından itibaren çalışmaya başlayacağını belirtti. Türkiye’de tek olacak projenin bölgedeki yaşlılara destek olacağını kaydeden Başkan Demirtaş, şunları kaydetti: “Yaş farkı nedeniyle iletişimde güçlük çeken yaşlılar için sabah kalkabilecekleri binada buluşup yaşıtları ile sohbet edebilir, hobi bahçesi ve eve gidebilecekleri sosyal tesislere sahip olabilirler. akşam katılacağız.”

Huzurevlerinden farklı bir alan olacağına işaret eden Başkan Demirtaş, “Yaşlılarımızın sosyal hayatta ailelerinden ayrılmadan farklı yaşam alanlarında eğlenebilecekleri bir ortam sağlayacağız. İlçemiz sınırları içerisinde şehir merkezine yakın ulaşım sorunu olmadığı için doğanın ve yeşilin bir arada olacağı projemizi 2023 yılından itibaren hizmete açacağız.Şu anda son rötuşları yapıyoruz.Yaklaşık yüzde 90 tamamlandı. mobilya ve iç tefrişatı ve içindeki bazı kusur ve arızaları tamamlayarak açmayı planlıyor.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın