medyauzmani.com
İdemir Milletvekili Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı bütçesini değerlendirdi – Haber Ajans

İdemir Milletvekili Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı bütçesini değerlendirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun 2023 bütçelerinin değerlendirmesini yapan AKP Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, “Çok şükür çalışıyoruz. gerçekleştiriyoruz. İhtiyaç nerede? Bunları kaldırıyoruz.” dedi.

Seyahat ettiğimiz mesafe eşsiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun 2023 bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’na kabul edildi. Bulgularını ve bütçe projeksiyonlarını paylaşan Milletvekili Aydemir, “31 milyon kişiyi istihdam edilebilir hale getirdik ve bugüne kadar görülmemiş bir mesafe kat ettik” dedi. dedi.

Milletvekili Aydemir, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adı üzerinde çalışma, çalışma hayatı demektir. eBay’in düştüğüne dair kayıtlar var. eBay kayıtlarından biri de ‘İş hayattır’ idi. ‘Düşünmek ışıktır’ diyor. AKP ve PA kavramları Çalışıyoruz Allah’a hamdolsun ne yapıyoruz ne yapıyoruz , nerede ihtiyaç var , kaldırıyoruz .

Madencilerin yeni listesi

Milletvekili Aydemir, “Şu anda Meclis’te Çalışma Bakanlığımızın koordine ettiği bir hukuk çalışması var, biz bunu Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ele aldık. Madenlerde ölenler için eşi benzeri olmayan bir yasayı çıkarıyoruz – diyoruz. onlar “şehit” onlar için – onlar için. üstelik hukuk tarihin sonu yok. bir gün sigortalı olsalar da, geride kalanlar emekli olmaya hak kazanacak ve emekli maaşı alacaklar. işte bu muhalefet onları düşünemiyorum bile, o yüzden gerçekten başın belada, dedi.

EYT

Milletvekili Aydemir sunumuna devam ederek, “Şimdi şunu yapıyoruz: yürüyoruz sömürü kapıları kapalı. Suistimalin kapılarından biri EYT. Dikkat ediyorum, EYT muhalefetinden rahatsızlığını dile getiriyor. .Hepimiz bunu düzeltmekten bahsetmiyor muyuz? İşte bu kapıyı kapatıyoruz.” Ah, onu toplumda kullanıyorsunuz, o kapı kapandığında ekmek yok, hesap bu, siyaset yapıyorsunuz. ‘Alevilik’ kavramıyla yaşayanlara kapıyı kapattığımız gibi ‘cemevler’ de.

Yaptıklarımızdan sonuç alıyoruz

Milletvekili Aydemir: İlâhi irade var, daha doğrusu sitem var. Cenab-ı Hak: (Yaptıklarınızın sonucunu kendi ellerinizle imtihan edeceksiniz) buyurdu. Eylemlerimizin sonucunu alırız ve insanlardan alırız. Sayın Cumhurbaşkanımız, “Bizim yaptıklarımıza oy verme gibi bir yaklaşımımız yok. ‘Allah sizden razı olsun’ diye bağırmak bize yeter. Şimdiye kadar hep böyle yaptık. Özellikle de bu. Bakanlık bu anlamda Bilim Bakanlığı’dır. Çok özel ve güzel şeyler yapıyoruz. Şunu söyleyelim: Bir eksiğimiz yok mu? Biz yine de kusuru gideririz, onu söyleriz’ dedi.

Erzurum ile ilgili beklentilerini ifade eden Milletvekili Aydemir, sunumunda, “Mesela Erzurum’da şu anda bizim için bir kusur var ve rahatsız edici bir durum var. Erzurum SGK 13 ili yönetiyor. Özellikle doktor ve eczacı açığımız var. bu denetim, teftiş ve rapor yazımında ben bunu talep ediyorum.Böyle bir yaklaşım, Milletvekillerinin Plan ve Bütçe Komisyonundaki konumunu da yükseltiyor.Yalnızca ‘Hayır efendim, bir şey yapılmadı’ deyince, yapıyorsunuz. bir haksızlık ve bunu birlikte yapıyoruz dedi.

asgari ücret

Bak, bir onur rozetimiz var. neydi o Sayın Bakanımız “Asgari ücretten vergi kaldırılsın diye duvarlara yazdık” dedi. Bu, bütün bir toplumun yıllardır süregelen bir beklentisiydi. Geçen yıl bu komitede bir araya gelmiştik. yıl geçti hayal bile edilemeyecek bir işi hayata geçirdik, hepimizin payı var bunda hepimizin payı var bu yüzden bu makamla iftihar etmeliyiz. ,Cumhuriyetin yüz bütçesini biz yapıyoruz bunlarla gurur duymalıyız.Eksikleri kayıt altına almazsak onlar da salgındır,eksiklerini size anlatacağız.Burada sahadaki eksikleri tamamlıyoruz. Dairemiz çalışıyor, Sosyal Güvenlik Kurumumuzun başkanı, başkan yardımcıları, genel müdürleri, personeli memur, hepsini gidip görüyoruz” dedi.

Milletvekili Aydemir, muhalefetin yaklaşımına yanıt olarak, “Bizim bakanlığımız bağlamında Erzurum’da yapılan çalışmaları görüyoruz, oraya giden halkımızın şükranlarıyla uğraşıyoruz, Allah’a şükür. Durumun sıkıntılı.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın