medyauzmani.com
İçişleri Bakanı Soylu: ABD Büyükelçiliğinin taziyelerini kabul etmiyoruz – Haber Ajans

İçişleri Bakanı Soylu: ABD Büyükelçiliğinin taziyelerini kabul etmiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD’nin teröre verdiği desteğe yanıt olarak, “ABD Büyükelçiliği’nin taziyelerini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Terör bölgelerini körükleyen bu anlayış için Senatosundan para gönderen bir ülke ile ittifakımız var. elbette tartışılmalı.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Taksim’de patlamanın meydana geldiği bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Bölgedeki esnafı ziyaret eden Soylu, patlamanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı.

Bakan Soylu, gazetecilere verdiği demeçte, “Operasyonlar devam ediyor. Tüm güvenlik ve emniyet güçlerimiz ve tüm istihbarat birimlerimiz teyakkuz halinde. Olayın nasıl koordine edildiğini ve nereden koordine edildiğini biliyoruz. Şimdi cenazeyi gömeceğiz. Az önce Ekrin ve babasını Adana’ya gönderdik. Bize verilen mesajı biliyoruz.” Bize verilen mesajı aldık” dedi.

“ABD Büyükelçiliği’nin taziyelerini kabul etmiyoruz.”

Bakan Soylu, ABD’nin teröre verdiği destekten dolayı yanıt olarak, “Amerikan büyükelçiliğinin taziyelerini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. İttifakımız Kobani gibi terör bölgelerini besleyen ve Türkiye’den para gönderen bir ülke ile. onun konseyi bu anlayışa.” Oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan, elbette tartışılmalı. Bu ihanete dayanacak gücümüz kalmadı. İstiklal Caddesi bizim utangaç kızımız. Bize verilen mesajı biliyoruz. Operasyonlar devam ediyor. Teröristler tutuklandı. “Tutuklamasaydık Yunanistan’a kaçarlardı. Bugün koordine etmesini bildiğimiz, orada PYD’yi besleyen, PKK’ya iç istihbarat sağlamaya çalışan bir terör yapılanmasının önündeyiz. suçlu ve piyonları çok fazla tartışmanın bir anlamı yok.” .Piyonların önemli bir özelliği kafasını kırmak..Allah milletimize yardım etsin..“Bu mesaj için çok güçlü bir mesaj göndereceğiz” dedi.

Bakan Soylu, operasyonun detaylarını açıklayarak, “Teknik dinlemeden sonra terör örgütünün talimatı net bir şekilde teröristi öldürmeye yönelikti. Yani ya yerden atmak ya da yere atmak için net talimatlar var. Bu konuda bizim teröristi öldürmemizi, şebekeyi dağıtmamızı engelleyecek net talimatlar var.Tamamen.Hedef belli.Ama Allah’ın izniyle bütün güvenlik güçlerimiz bir arada bu konunun üzerinin örtülmesine engel oluyoruz. İstanbul’da 6 yıldır böyle bir terör olayına şahit olmadık.Biz sadece bu yıl 200 terör olayını önledik ama terörün yüzü acıklı.200 terör olayını önlerseniz bir tanesi patlar ve hepinizin canı yanar. Elbette millet olarak birlik içinde güçlü olmalıyız ve birlikte onlara boyun eğmemeliyiz.Türkiye’de istikrarsız bir baskı olduğunu biliyoruz.Kimsenin etrafında Kobani veya Bombay yok.. Kalabalık bir yer.Kamışlı gibi terör örgütleri. .Hayır bunlar hep bizim sınırlarımızda.İnsan olduğumu bildiğimiz için sınır dışındaki binlerce kahramanımız canları pahasına koruma olarak terörle mücadele ediyor.Terör koridoruna müdahale etmemizin başlıca sebeplerinden biri bugün terörün istikrarsızlaştırılmadığından emin olmak var. Türkiye istikrarı. Dilimiz tüylerle dolu olsa da biz söyleyene kadar söyleriz. Son iki saldırının emirlerinden birinin Mambeş’ten, diğerinin ise Kobani’den geldiği açık. Önümüzde şer cephesini ve terörün destekçilerini bildiğimiz açıktır. Milletimizle birlikte bunu hep birlikte aşacağız” dedi.

Bakan Soylu, teröristin Küçükçekmece’de tutuklandığını belirterek, “Küçükçekmece’de tutuklandı. Daha önce Kobani’den telefonla Esenler’de bir atölyede tutuldu. Bombalamanın ardından tekrar Esenler’e gitti. Ardından Küçükçekmece’ye gitti. Esenler’den başka bir araçla İkitelli’de peşine düştük sonra kamera görüntülerini kaybettik sonra kendisini alan kişiyi tekrar yakalayıp sorgulayınca sokakta olduğunu öğrendik o evde tutuklandı Sağda yaptığımız operasyonun bir parçası.Örgüt bozulabilir.Onunla birlikte bu olayı organize eden terörist.” Ama onun öldürülmesini emreden kişiyi de yakaladık. Terör örgütünü zaten tam temas halinde yakaladık. Operasyonlar devam ediyor.. Milletimize başsağlığı diliyorum.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın