medyauzmani.com
Hileli sigorta şirketleri ağının Şafağı Operasyonu – Haber Ajans

Hileli sigorta şirketleri ağının Şafağı Operasyonu

Adana’da fiziki hasarlı trafik kazasına karışan araçların amortismanını abartarak sigorta ekspertizleri ve dolandırıcı sigorta şirketleriyle birlikte çalışan 11 kişiye operasyon düzenlendi. Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak sigorta şirketleri dolandırıcılığa maruz kalan 11 kişiye operasyon düzenledi. Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

“Enkaz halindeki araçların amortismanını abartmakla sigorta şirketlerini dolandırdılar.”

Sigorta eksperleri ile iş birliği içinde yürütülen operasyonda tutuklanan zanlılar, trafik kazalarına karışan araçların büyük kayıplarını küçük maddi hasarlarla gösterirken; Kasten kazaya karıştıkları, kaza süsü vererek ve sigorta şirketlerini dolandırarak kaza tutanağı düzenledikleri belirlendi.

“Çalışmadan sigortalı olduklarını gösteren insanlardan kredi çektiler ve faiz aldılar.”

işyerinde çalışmadan geçim sıkıntısı çeken kişileri sigortalı gibi gösteren şüpheliler; Bu sayede sigortalı sayılan kişilerin, bankalar aracılığıyla borçlanarak çekilen tutar kadar komisyon aldığı ve elde edilen gelirin yüzde 15 ila 20’si oranında faiz ödediği öğrenildi.

Şebekenin ayrıca 5 kişiyi Sağlık Bakanlığı veya çeşitli devlet kurumlarına işçi olarak alma vaadinde bulunarak haksız kazanç elde ettiği belirlendi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın