https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Hafız’ın onay töreni Ezzat Paşa Camii’nde yapıldı – Haber Ajans

Hafız’ın onay töreni Ezzat Paşa Camii’nde yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı sınavı sonucunda Hafız belgesi alan 116 öğrenci için İzzet Paşa Camii’nde Hafız’ın ifade töreni düzenlendi.

Elazığ Valiliği Müftüsüne bağlı kurum içi Kur’an-ı Kerim ezber kurslarında ezberlerini tamamlayan öğrenciler için Elazığ Belediyesi himayelerinde Hafız Sertifika Töreni düzenlendi. İzzet Paşa Camii müezzini Hafız Kabir Karataş’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törenin açılış konuşmasını İl Müftüsü Selami Aydın yaptı. Müftü Aydın, “Öncelikle bu 116 teşvikin yetiştirilmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize, bu kursların verilmesinde emeği geçen kurum ve derneklerimize, maddi ve manevi yardımlarda bulunan hayırseverlere teşekkür ediyorum. Bu kursların gerçekleştirilmesinde anne-baba ve velilere de teşekkür ediyorum Büyük emek ve fedakarlıklarla Allah rızası için çocuklarını Kuran’ı öğrenmeyi ve ezberlemeyi bize emanet ettiler. kalplerini Kuran ile

Programda ezberciler ilahiler okudu, ardından Diyarbakır Yüksek İhtisas Din Eğitimi Merkezi Müdürü Fatih Çakmaktaş Kuran-ı Kerim okudu. Tekbirler ve dualar eşliğinde ezberlerini tamamlayan öğrenciler, namaz vakitlerini okurlar. Program, hatırasını tamamlayanlara protokol kapsamında diploma ve hediyeler verilmesiyle sona erdi.

Vali Elazığ Ömer Turman, Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Metin Bulut, Şahin Şerif Ogolari, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın, emekli Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın