https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Günlük hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 8 Android gadget’ı - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Günlük hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 8 Android gadget’ı

Günlük hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 8 Android gadget’ı

Apple, iOS 14 ile widget desteğini sunarken Android, Widget özelliğini neredeyse ilk yıllarından beri kullanıyor. Günümüzde widget’lar Windows’tan macOS’a, iOS’tan Android’e birçok işletim sisteminde kullanılmaktadır. Widget’lar genellikle uygulamayı başlatmadan küçük bir ekrandaki bir kısayoldan bilgilere erişmemizi sağlar.

Android tarafında ise tüm akıllı telefon ve tabletlerle çalışabilen birçok widget uygulaması bulunuyor. Bu araçlar, hava durumunu kontrol etme, haberleri okuma ve takvime erişme gibi farklı kategorilerde hızlı çözümler sunar. Widget’lar cihazınıza işlevsellik katarken, birçok konuda bilgi görüntüleyerek telefonunuzu kişiselleştirmenin bir yolu olarak da işlev görür. İşte bu yazımızda sizler için en iyi 8 ücretsiz Android Widget uygulamasını listeledik👇

Bilgileri kaydetmek için Google

Google Keep, muhtemelen en basit ve en yararlı not alma uygulamasıdır. Bu popüler not alma uygulaması, doğrudan ana ekrana bir uygulama widget’ı ekleme olanağı da sunar. Google Keep ile önemli notlarınızı doğrudan ana ekranda hızlı bir şekilde okuyabilirsiniz.

Ayrıca eski notlarınızı görüntülemek için pencereden bunlara erişebilirsiniz. Son olarak, tarayıcınızdan veya diğer cihazlardan aldığınız tüm notları düzenleyebileceğiniz için erişilebilirlik açısından da çok kullanışlıdır.

Google Keep’i buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

1 Hava Durumu: Tahmin ve Radar

Android aracı

Hava durumu widget uygulamaları, çoğu Android kullanıcısı tarafından kullanılan en popüler araç olabilir. 1Listemizdeki hava durumu, yalnızca güzel göründüğü için değil, aynı zamanda kullanışlı olduğu için de ilgi çekicidir.

1Weather’ın bu kadar öne çıkmasının nedenlerinden biri de yeterince özelleştirmenin olması ve günlük, haftalık ve hatta aylık hava durumu tahmin özellikleriyle sizlere sunulması. Uygulamanın kendisi ücretsizdir, ancak reklamsız bir deneyim istiyorsanız, tüm özelliklerin kilidi açık olarak 1Weather Pro sürümünü satın almalısınız.

1Weather: Forecast & Radar uygulamasını buradaki linkten indirebilirsiniz.

Widget pili yeniden doğdu

Android aracı

Battery Widget Reborn, pil kullanımı hakkında bilgi sağlayan en iyi Android Widget uygulamaları arasındadır. Pil atlıkarınca widget’ı sağlar. Temaya, ana ekran düzenine veya arka plana uyması için rengi ve boyutu değiştirebilirsiniz.

Uygulama ayrıca pil bilgileri, Wi-Fi ayarları ve Bluetooth gibi özelliklerin kısayollarıyla birlikte gelir. Hatta daha ayrıntılı pil etkinliğini gösteren grafikler sağlar. Battery Widget Reborn çok karmaşık bir arayüze sahip olmadığı gibi kullanımı da zor değil. Bununla birlikte, akıllı telefon üreticileri durum çubuğunda her zaman pil yüzdesine izin vermediğinden, Battery Widget Reborn gibi uygulamalar bugün hala yararlıdır.

Battery Widget Reborn’u buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

google beğen

Android aracı

Ana ekranınıza eklemeye değer başka bir Google widget’ı Google Takvim’dir. Kullanabileceğiniz iki ana pencere vardır. Bunlar bir takvim ayı ve bir takvim tablosu olarak mevcuttur. Takvim ayı, Google Takvim uygulamasındaki ay görünümünün daha küçük bir versiyonu gibidir. Burada içinde bulunduğunuz ayı ve o aya eklediğiniz etkinlikleri, hatırlatıcıları ve görevleri hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Widget üzerindeki sol ve sağ oklara tıklayarak başka bir aya geçebilirsiniz. Yeni bir etkinlik eklemeniz gerekirse, pencere öğesindeki artı işaretini tıklamanız yeterlidir.

İkinci bir seçenek olarak, Google Takvim widget’ı bir takvim yazılımıdır. Takvim ayı widget’ından daha küçüktür ve yalnızca önümüzdeki iki hafta için yaklaşan etkinlikleri, hatırlatıcıları ve görevleri listeler. Burada ayrıca yeni etkinlikler eklemek için kullanabileceğiniz bir artı düğmesi var. Hangi widget’ı kullanırsanız kullanın, her ikisi de sizi programınızın zirvesinde tutmak için çok kullanışlıdır.

Google Takvim uygulamasını buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Keşke görmeseydik! Tasarımlarıyla kaydedilen, şimdiye kadarki en tuhaf 9 Android telefon

TickTick: Yapılacaklar ve yapılacaklar listesi

Android aracı

TickTick, zamanı planlamanızı ve yönetmenizi kolaylaştırırken kullanıcılarının odaklanmasına da yardımcı olur. Basit bir kullanıcı arayüzüne, çok sayıda düzenleme ve özelleştirme seçeneğine sahiptir ve özelliklerinin çoğu tamamen ücretsizdir.

Uygulama, basit kontrollere sahip bir menü stili kullanır. İş görevlerinizi veya alışveriş listenizi hatırlamak için kullanabilirsiniz. Listelerinizi arkadaşlarınız veya ailenizle de paylaşabilirsiniz. Uygulama ayrıca bir dizi araç seçeneğiyle birlikte gelir. Görevleri son tarih gibi şeyler için de sıralayabilirsiniz.

TickTick: Yapılacaklar Listesi ve Yapılacaklar’ı buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Yapılacaklar listesi – yapılacaklar listesi

Android aracı

Aşağıdaki kullanışlı Android widget’ı, günlük görevlerinizi tamamlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Uygulamada yapılacaklar listesini oluşturduktan sonra ona bir widget ekleyebilirsiniz. Ayrıca, görevleri tamamladıktan sonra yeni öğeler eklerken aracı değiştirmenize gerek yoktur.

Uygulamadaki değişikliklerden haberdar olacak kadar akıllıdır, bu nedenle bir sonraki değişiklik yaptığınızda, uygulama bu değişiklikleri otomatik olarak ana ekran widget’ına yansıtır. Yapılacaklar Listesi – Yapılacaklar Listesi, zarif ve sade tasarımı ile oldukça kullanışlı bir çözüm sunar.

Yapılacaklar Listesi – Yapılacaklar Listesi uygulamasını buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Zaman doldu: geri sayım ve widget

Sizi heyecanlandıran yaklaşan bir etkinlik var mı? Belki de sevilen birinin tatilleri veya doğum günü yaklaşıyor. Durum ne olursa olsun, muhtemelen büyük ve beklenen günleri saymaktan vazgeçemeyeceksiniz. Neyse ki, günleri saymak ve takvim sayfalarının üstünü çizmek konusunda endişelenmenize gerek yok. Bunun yerine zaman aracını bile kullanabilirsiniz.

Bu şık uygulama, üç seçenekten biriyle ana ekranınıza bir geri sayım ekler: fotoğraf arka planı, şeffaf arka plan veya yalnızca bir renk. Saydam görüntülerin ve arka planların aksine, düz renk widget’ı farklı geri sayım birimleri kullanabilir.

Örneğin, dakika birimini seçerseniz, etkinliğiniz için kalan dakika sayısını gösterir. Zamanlayıcı birimini seçerseniz, bunun yerine gün, saat ve dakika sayısını görüntüler. Uygulama, duvar kağıdı olarak ayarlayabileceğiniz düzinelerce ücretsiz resim ve Canlı Fotoğraflar içerir, ancak cihazınızda depolanan resimlerden birini de kullanabilirsiniz.

Kalan Süre: Geri Sayım ve Widget’ı buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

KWGT Özel Widget Yapıcı

KWGT uygulamasının amacı, kullanıcıların kendi widget’larını oluşturmalarına ve istedikleri gibi kullanmalarına izin vermektir. Farklı şeyler yapmasını ve neredeyse istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Görüntüleyebileceği bazı şeyler arasında sistem bilgisi (CPU hızı, ağ istatistikleri vb.), saat, pil, tarih, geri sayım, trafik bilgisi, alarm, konum ve daha fazlası yer alır. Kendinizinkini oluşturmak istemiyorsanız, hazır widget’ları da indirebilirsiniz.

Çok geniş bir yelpaze sunduğu için çoğu araca kıyasla daha fazla işlem gücü gerektirir. Zooper, UCCW ve Ice Widget gibi başka alternatifler de var, ancak bazıları artık güncelleme almıyor.

KWGT Kustom Widget Maker’ı buradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Android Widget uygulamaları nasıl kullanılır?

Son olarak ana ekrana widget nasıl eklenir sorusuna en iyi 8 Android Widget uygulaması ile cevap verelim.

Liste önerilerimizi veya herhangi bir uygulama aracını kullanmadan önce uygulamayı Google Play Store’dan indirmeniz gerekir.

  • Android telefonunuzun ana ekranını açın ve herhangi bir boş alana dokunun ve basılı tutun. (Bazı üreticiler iki parmakla kıstırma hareketini destekler.)
  • Burada, yerleşik sistem araçlarından Google uygulamalarına kadar birçok araca erişebileceksiniz.
  • Bu alandan istediğiniz her şeyi ana ekranınıza sürükleyerek veya tıklayarak ekleyebilirsiniz.
  • Ana ekranda widget’larınızı yeniden boyutlandırabilir ve özelleştirebilirsiniz. Bazı araçlar sizden bu seçenekleri daha önce yapmanızı isteyebilir.

İlginizi çekebilir:

Windows 11 ile ilk kez tanışanların işini kolaylaştıracak 11 ipucu

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın