medyauzmani.com
Gömenk halkın bahçesi olacak – Haber Ajans

Gömenk halkın bahçesi olacak

Tokat’ta 202 bin metrekare alana sahip Gominik Parkı, 2023 yılında milli park olarak hizmete girecek.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, inşaatı devam eden Gömenek Halk Parkı’ndaki çalışmaları inceledi. Gömenek Parkı’nın kentin sembol noktalarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Eroğlu, “Vatandaşlarımızın dinlenme ve piknik için kullandığı değerli bir yeşil alan burası” dedi.

Millet Parkı 202.000 metrekarelik bir alanda faaliyet gösterecek

Başkan Eyüp Eroğlu, Gomenek Park’ın bölgenin en güzel milli parkı olacağını belirterek, “Toplam 202 bin metrekarelik bir milli park olacak. Uzun süredir kullanılan, bir yandan da yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor tesisleri, milletin kafesi, seyir terasları ve 500 araçlık otoparkı ile vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Çeşitli etkinlikler yapabileceğimiz alanlar, birçok spor müsabakaları ve çevre düzenleme çalışmalarının yapılabileceği alanlar ile bölgenin en güzel milli parkı olacağını düşünüyorum.Etap, değerli başkanımıza özel teşekkürlerimi sunuyorum. Süreç, bir bahçe yapılacağını duyurmasıyla başladı ve projenin hazırlanmasıyla birlikte yapımında ilk adımlar atıldı.

Projede 1700 metre uzunluğunda bisiklet yolu, 7300 metre yürüyüş parkuru, 550 metre koşu parkuru, bin metrekare ulus kafe, 3 bin metrekare aktivite alanı ve 28 bin 800 metrekare piknik alanı yer alacak. pişirme üniteleri ile alan. . 6 bin metrekarelik alan üzerinde 5 adet çocuk oyun alanı, 4 adet fitness alanı, 5 adet voleybol ve basketbol sahası ve 17 adet kamp ünitesinin yer alacağı kamp alanı da proje içerisinde yer alıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın