medyauzmani.com
Germencik Belediyesi çiftçilerine can simidi – Haber Ajans

Germencik Belediyesi çiftçilerine can simidi

Germencik Belediyesi çiftçilere desteğini sürdürürken, bir yılda üreticilere 206 ton yonca dağıtıldı.

Germencik Belediyesi’nin kendi topraklarında yetiştirdiği 206.240 kilogram yonca, Germencik çiftçileriyle bir yıl içinde piyasa fiyatlarının çok altında toplandı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Ondeş, geliştirecekleri projelerde çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Germensk belediyesinin çiftçiye mola verdiği proje ile belediye arazisinde yetiştirilen yoncaların yetiştiricilere teslimatı devam ediyor. Germensk Belediyesi, artan maliyetler karşısında büyük zorluk çeken üreticiler için uyguladığı proje kapsamında bir yıldır topraklarında ürettiği 206.240 kilogram 10.433 paket yoncayı çiftçilerle birlikte getirdi. Germencik Belediye Başkanı Fuat Ondeş, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için önemli projelerde üreticilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

“Üretici nefes alıyor”

Tarımsal üretimin yüksek yem fiyatları ile zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Başkan Fuad Ondiş, yüksek üretim maliyetlerinin çiftçiler üzerinde baskı oluşturduğunu ve bunun bir an önce ortadan kaldırılması için gerekli tarım politikalarının uygulanması gerektiğini vurguladı. . Başkan Ondesh, kırsal kesimde kalkınmayı hızlandırmak ve çiftçinin refahını artırmak için üreticilere destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Ürettiğimiz yoncayı bir yıldır kendi topraklarımızda, sayıca üreticilerimizle birlikte getirdik. Tarımda ekonomik koşullar nedeniyle zor durumda olan üreticilerimizin üretimde kalmalarını sağlamayı hedefliyoruz.Gerektirdiğimiz ve ortaya koyduğumuz projelerle üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz. rahat bir nefes alabilsinler diye.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın