medyauzmani.com
Gençler Basketbol Ligi: Düzce Atletizm: 68 – Ege Gelişim: 61 – Haber Ajans

Gençler Basketbol Ligi: Düzce Atletizm: 68 – Ege Gelişim: 61

Kadınlar Basketbol B Grubu beşinci haftasında Düzce Atletik, sahasında Ege Gelişim’i 68-61 mağlup etmeyi başardı.

B Grubu Bayanlar Basketbol Turnuvası’nın beşinci haftasında Düzce Atletik, Ege Gelişim’i ağırladı. Abdullah Ilik’in baş hakem olduğu maçta Nami Sunai Suwaidan birinci yardımcı hakem, Senai Jindar ikinci yardımcı hakem olarak görev yapıyor.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Düzce Atletik, maçın başında art arda üç atışla öne geçti. Egg Gelsheim yaptığı ataklarla aradaki farkı kapattı. İlk çeyrek Düzce Atletizm’in 15-13 galibiyetiyle sona erdi. İkinci çeyrekte Düzce Atletik üstün takım oldu ve ilk yarı 30-25 sona erdi. Üçüncü çeyrek daha istikrarlı geçmesine rağmen konuk ekip Ege Gelişim çeyreği 19 sayı ile tamamladı. Son çeyrekte eşitliği yakalayan Ege Gelişim karşısında özellikle maçın son saniyelerinde art arda atakları iyi değerlendiren Düzce Atletik, maçı 2 indeks ve 1 indeks ile 68-61 tamamladı.

Düzce Atletik bu galibiyetle 7 puanla beşinci sırasını koruyacak ve ligin altıncı haftasında İstanbul’da Feneri basketbol takımı ile karşılaşacak. Karşılaşma 28 Kasım 2022 Pazartesi günü saat 15:00’te İTO Yakacık Spor Salonu’nda oynanacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın