medyauzmani.com
“Geleneksel Şehit Aileleri Derneği 6 Temmuz 15 Temmuz Toplantısı” Antalya’da Gerçekleştirildi – Haber Ajans

“Geleneksel Şehit Aileleri Derneği 6 Temmuz 15 Temmuz Toplantısı” Antalya’da Gerçekleştirildi

Antalya (AA) Antalya’nın Kemer ilçesinde "15 Temmuz Geleneksel Şehit Aileleri Derneği Altıncı Toplantısı" Düzenlendi.

15 Temmuz Derneği’nin bölgedeki bir otelde düzenlediği programın açılışında konuşan Vali Ersin Yazıcı, şehitliğin ve gaziliğin bir insana verilebilecek en büyük onur olduğunu söyledi.

Yazıgi, şehit ailelerinin yanında olmanın büyük bir onur ve onur olduğunu vurguladı:

"Bu ülke bizim. Bu vatan çok kutsaldır ve uğrunda ölmek için kendini bir dolara satan hainlere teslim edilemez. Bin yıldır Anadolu’ya sahibiz. Buradan ayrılmaya hiç niyetimiz yok. Bu ülkede yaşayan hiç kimse, kendini Türk hisseden ve bu ülkeye ait olan Abdullah, bu ülkeyi yerli veya yabancı bir haine teslim etmeyecektir. Sizin gibi aileler ve insanlar var oldukça bu ülkeyi içeriden ve dışarıdan hiçbir güç yok edemez."

15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç da şehidliğin peygamberlikten sonraki en yüksek makam olduğunu ifade etti.

Turunç, Türk milletinin ruhunda şehadet duygusu olduğu müddetçe ülkelerin silahlarının ve ekonomik gücünün önemli olmayacağını ifade etti. "Bu kadim millette bu anlayış var olduğu müddetçe kimsenin tankı, topu, silahı faydasız olmayacaktır. Biz şehitliğin anlamını bilen bir milletiz." dedi.

"Terör saldırısı birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha gösterdi."

Dernek yönetim kurulu üyesi ve Kadın ve Aile Komitesi Başkanı Ayşe Varank Arslantürk, her yıl Türkiye’nin farklı illerinden şehit ailelerinin bir araya geldiğini ve ortak acılardan kardeşliğin büyüdüğünü söyledi.

Arslantürk, dizide yapılan bir sohbetin bile yaraları iyileştirebileceğini söyledi. "Bugün tanık olduğumuz terör saldırısı birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha göstermiştir. Altı yıldır bu acıyı çekiyoruz. Asla durmazlar. O gün bizi yakan yangınlar bugün başka aileleri de yaktı. Allah onları sabırlarından dolayı mükafatlandırsın. Tanrım, bir daha gösterme. Bu terör olaylarını hep birlikte ortadan kaldıracağımıza inanıyoruz." dedi.

Arslan Türk, FETÖ terör örgütünün boş durmadığını, Türkiye’ye özellikle yurt dışında baskı uyguladığını, terör örgütünün uluslararası akademik dünyada, siyasette ve sanatta her alana nüfuz ettiğini, etkili figürleri kullanarak ve tezlerini “FETÖ” olarak nitelendirdiğini açıkladı. onun kurbanı. dünya için edebiyat.

Arslantürk, devletin ülkede bu hainlere karşı kararlı bir mücadele yürütmesine rağmen, farklı kimliklere sahip farklı ideolojileri giderek gizlediklerini ve sızdıklarını belirtti.

Arslan Türk, mücadelenin devamı için herkesin bu hain örgüte karşı uyanık olması ve devlete sahip çıkması gerektiğini vurguladı:

"Son dönemde bazı siyasiler “FETÖ’yü beraat ettirin ve iktidara geldiklerinde onları affedeceklerini söyleyin” şeklinde açıklamalar yapmaya başladılar. Sevgili şehit aileleri, tüm bunların ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden “vatan uğruna aynı tarafta beraberiz” diyoruz. Aynı tarafta durarak, safları sıklaştırarak ve tarafımızı açıkça ortaya koyarak bu talihsizlikleri aşabiliriz. Aksi takdirde fırsat bulursanız bu organizasyon bir 15 Temmuz’u daha gündeme getirebilir."

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Gulouchi, bu toprakların bin yıldır feryatlarla bugünkü haline geldiğini ifade etti. "Ev gidiyor, Ezan" Bana okumayı hatırlat.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un program değişikliği nedeniyle etkinliğe katılamadığı bildirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın