https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Geçen yıl açıklanan en çok asist yapan oyuncular - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Geçen yıl açıklanan en çok asist yapan oyuncular

Geçen yıl açıklanan en çok asist yapan oyuncular

Futbol, ​​dünyanın en popüler sporlarından biridir. Futbolun en keyifli unsurlarından biri ‘gol’. Çünkü bazı hedefler aynı anda milyonlarca insanı büyük bir sevinç içinde yaşatabilir ve milyonlarca insanın hüzne kapılmasına neden olabilir. Ancak futbolda gol kadar önemli olan başka bir unsur daha var: asist. Asist, futbol terminolojisinde “gol pası” olarak tanımlanır. Ancak futbol tarihi, estetik açıdan herhangi bir golden daha hoş görünen unutulmaz paslarla doludur. Kısacası bir futbol takımında gol atan oyuncular kadar golü hazırlayan oyuncular da önemlidir. Bu nedenle geçen yıl Uluslararası Spor Çalışmaları Merkezi (CIES) Kings’ Aid’i duyurdu. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES), 1 Mart 2022 ile 1 Mart 2023 tarihleri ​​arasında 75 futbol turnuvasında oynanan maçlara odaklandı.

Pozisyon sınavında en çok asist yapan oyuncular ilgili tarihler arasında sıralanır.

En çok asist yapan oyuncular iki farklı kategoride değerlendirildi.

yardım eder

Birinci kategoride en çok asist yapan oyuncular “maç zorluğuna göre” belirlendi. İkinci kategoride ise 1 Mart 2022 ile 1 Mart 2023 tarihleri ​​arasında en çok asist yapan oyuncular yer alıyor.

Manchester City’nin yıldızı Kevin De Bruyne, zorlu maçlarda en çok asist yapan oyuncu.

yardım eder

31 yaşındaki Belçikalı yıldız, en çok asist yapan 100 oyuncu listesinin başında yer aldı. Ünlü futbolcu geçen yıl çıktığı müsabakalarda 18 kez gole asist yapmıştı. Bu sayede 23.4 puana ulaştı ve zorluk derecesine göre düzenlenen yardımcı krallar listesinin ilk basamağında yerini aldı. Futbol yıldızının forma giydiği müsabakaların zorluk derecesi 1.30 olarak derecelendirilmiştir.

Listenin ikinci sırasında Barcelona’da forma giyen Ousmane Dembele var.

Fransız oyuncu geçen yıl 17 asistle 17.5 asist yaparak Kevin De Bruyne’den sonra ikinci oldu. Dembele’nin rol aldığı maçların zorluk derecesi 1.25 olarak açıklandı.

Arjantinli yıldız Lionel Messi, zorlu maçlarda en çok gol atan üçüncü oyuncu oldu.

yardım eder

Paris Saint-Germain’de forma giyen Messi, geçen yıl takım arkadaşlarına 17 gol atmayı başardı. Messi, listede ikinci sırada yer alan Dembele ile aynı sayıda gol asisti vermiş olsa da üçüncü olmasının nedeni oynanan maçların zorluk seviyesinin düşük olması. Arjantinli oyuncunun geçen yıl oynadığı maçların zorluk derecesinin 0.99 olduğunu açıklamıştı.

Inter’de forma giyen milli futbolcumuz Hakan Çelhanoğlu listedeki tek Türk futbolcu olmayı başardı.

yardım eder

Geçen yıl ortalama 1.08 zorluk seviyesindeki maçlarda takım arkadaşlarını 10 kez toplayan Çilhanoğlu, kendisini listesinin 25. basamağında buldu.

Dusko Tadic, Ahmed Sayed ve Emil Hansson en çok asist yapan oyuncular.

yardım eder

Ajax’tan Dusko Tadic, Zamalek’ten Ahmed Sayed ve Herakles’ten Emil Hanson geçen yıl 19’ar asistle liderliği ele geçirdiler. Geçen yıl 18 golüne doğrudan katkıda bulunan Kevin De Bruyne, bu listede ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın