medyauzmani.com
ETSO seçimini Sim Özkalın ve ekibi kazandı – Haber Ajans

ETSO seçimini Sim Özkalın ve ekibi kazandı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) seçimlerini Sim Özakalın başkanlığındaki Mavi Liste kazandı. 35 meslek grubu arasından 25’inin birincisi olan Özkalın, Erzurum’un ekonomik anlamda hak ettiği yere gelmesi, üreten ve istihdam sağlayan marka bir şehir olması için ETSO çatısı altında titizlikle çalışacaklarını söyledi.

35 meslek grubunda 79 meclis üyesi ve 193 meslek komitesi üyesinin seçildiği ETSO üye seçimleri Erzurum Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Meclis Başkanı Saim Özakalın, Murat Risuluoğlu ve bazı meslek gruplarından bağımsız adayların cumhurbaşkanlığı için yarıştığı seçimlerde, kayıtlı 3.405 üyeden 2.266 üye oy kullandı.

Sim Özkalın’ın mavi, Murat Resuluoğlu’nun kırmızı, bağımsız adayların beyaz oy kullandığı seçimler 17.00’de sona erdi. Sayım sonucunda Saim Özakalın’ın listesi 35 meslek grubundan 25’ini kazandı. Diğer aday Risolooğlu, 5 meslek grubunda ve 5 meslek grubunda bağımsız adaylarda seçimleri kazandı. Başkan adayı Murat Reysuluoğlu, aday olduğu meslek grubundan Kurul üyeliğine seçilemedi.

Özkalen. “Seçimin galibi Erzurum oldu”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından bir konuşma yapan Sime Özakalın, seçimde gösterdikleri nezaketten dolayı Oda üyelerine teşekkür ederek, “Seçim sürecinde bizimle birlikte çalışan ve meslek gruplarında görev yapan tüm arkadaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu seçimin galibi Erzurum oldu.. ETSO’yu yönetmek için benimle birlikte sabırsızlanan sevgili kardeşlerimin yanında olduğumuzun bilincindeyiz, büyük sorumluluk gerektiren önemli bir görevi üstleniyoruz.Adaylığımızı açıkladığımızda daha önce de söylediğimiz gibi , şehrimizin ve bölgemizin yaşadığı sorunları ve çözümlerinin neler olduğunu biliyoruz.Diğer kurumlarımızla işbirliği içinde, ortak akıl ve istişare içinde çalışarak şehrimizin sorunlarına ve sorunlarına çözüm bulacağız. hakkımız olanı istemekten asla çekinmeyecek.Çalışırken üyelerimizden aldığımız güç ve motivasyonla, olaylara pozitif yaklaşarak, sorunları çözen ve sonuca ulaşan oda anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Bize emanet edilen bu görevi her zaman hakkıyla yerine getireceğimizden ve iş dünyamızın sesi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Seçimler sonucunda oluşan ETSO Meclisi, önümüzdeki hafta Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu ile TOBB Üst Kurulu delegeleri için seçim yapacak. Ardından, ETSO Meclisi, Meclisin en yaşlı üyesinin başkanlığında ilk toplantısını yapacak ve Meclis Başkanlık Konseyini seçecektir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın