medyauzmani.com
Eski Sağlık Bakanı Akdağ: Türkiye ittifakla yönetilemez – Haber Ajans

Eski Sağlık Bakanı Akdağ: Türkiye ittifakla yönetilemez

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Almanya’nın Nürnberg kentinde Türk vatandaşları ile yaptığı görüşmede, “Türkiye koalisyonla yönetilemez. Ortak bir şirketin CEO’su var. CEO her gün yönetim kurulunu çağırır mı?” Dedi. Türkiye’yi yönetmekten çok, Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesine izin verin, gerisi önemli değil.”

Kuzey Bavyera’daki Uluslararası Demokratlar Federasyonu başkanlığının Almanya’ya davet ettiği eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, eşi Fatma Shaima Akdağ ile Nürnberg’de Türk vatandaşları ile bir araya geldi. Akdağ konuşmasında, “Türkiye koalisyonla yönetilemez. Bir ortak şirketin CEO’su var. CEO her gün yönetim kurulunu mu çağırıyor? Altılı Takvim’in sorunu Recep Tayyip Erdoğan için çalışmaktır. Erdoğan’ın gitmesi gerekiyor, gerisi önemli değil, Türkiye’yi yönetmek yerine Altı kişilik bir masa Türkiye’yi yönetemez, “Tekrar parlamenter sisteme döneceğiz demek bir geri adım ve bir gericilik dirilişidir” diye ekledi.

Sosyal medyadaki çirkin eylemlerin her geçen gün arttığına dikkati çeken Akdağ, “Türkiye’de başta parti liderleri olmak üzere bir kısım vatandaşlarımız yanlış beyan ve yorumlarla demokrat, yeri geldiğinde liberal gibi yaşıyor. Demokrasiyi desteklemeye sabrınız yok, Önder’i özgürce desteklemeyin.Bunlar tarafsız insanlar.Seçimlerde kaba davrananlara bir ders verelim de nerede olduklarını iyi bilsinler.Yolumuza nasıl ve ne şekilde olursa olsun devam edelim. insanların sosyal medyada nasıl hareket ettiği.”

Almanya’nın eğitim sistemine değinen Akdağ, “Almanya’daki gençlerimizin örf ve adetlerimizi unutmadan nitelikli birer genç olarak yetişmelerine ve dikkate değer güzel mesleklerde görev almalarına sevindim” dedi.

Gençlerimizle geleceğe büyük umutlarla bakabileceklerini belirten Akdağ, “Ülkemizin geleceğinin en iyi şekilde devam etmesi için siz gençlere büyük görevler düşüyor” dedi.

“Türkiye yüz yıla hazır bir ülke”

Almanya’da ihtiyaç sahiplerine bile yardım ettiklerini belirten Akdağ, “Bizim medeniyetimizin özelliği bu. Türkiye’ye gelen Suriyeli kardeşlerimizden gevezelik edenler var. Türkiye’nin içinde ve dışında muhtaçlara sahip çıkmanın sebebi bu. hayatımızı zenginleştiriyor.Bu arada 15 Temmuz’da vefat eden UID Kuzey Bavyera’nın Kurucusu Sirhat Önder’i saygıyla anıyoruz.Huzur içinde yat.Almanya’yı Türkiye’den ayıran bir özellik de Alman altyapısının uzun süredir tamamlanmış olmasıdır. 20 yılda attığımız atılımlar, yaptığımız yatırımlar Türkiye’nin 100 yıla hazır olduğunu gösteriyor.Yollarımız ve havalimanlarımız gösteriyor Savunma sanayimizin gücü de 100 yıla hazır.Şimdi Almanya ve Türkiye’deki yolları karşılaştırırsanız. gün geçtikçe aramızdaki farkın azaldığını göreceksiniz. Denizin ortasına havalimanı yapan ülkelerden biri olduğumuz çok açık.”

“Cumhurbaşkanımıza diktatör diyenler utansın”

“Diktatör”ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerine de değinen Akdağ, “Seçimlerle hangi diktatör geliyor. Sadık bir lider olan cumhurbaşkanımız, oyların çoğunu almış bir lider. Gelen lidere söyleyin. halk oylamasıyla nasıl diktatör olur, masayı öğren Altı bir, seçimler yaklaşıyor, sen gideceksin, biz gitsek sen nereye gideceksin? seçimlerden sonra kim nereye gitmiş göreceğiz. güçlenen parlamenter sistemlerini açıklayın, tek hedefleri olan Tayyip Erdoğan’ın şu anda gelişmekte olan Türkiye’yi terk etmesi durumunda ne olacağını bilmiyorum, 1960-2000 yılları arasında Demirel ve Özal hükümetleri hariç 15 koalisyon hükümeti tarafından yönetildi, ancak zamanlar oldu yönetimler 3-4 ayda sona erdiğinde genç ve gelişmekte olan bir nüfusa sahip olan Türkiye’de her yıl 1,5 milyon genç iş bulmak zorunda” dedi.

Terör örgütleri PKK/YPG ve FÖTE’ye atıfta bulunan Akdağ, “PKK, FETÖ gibi terör örgütlerinin ülkemizdeki faaliyetlerine sponsor olanlar ve destek verenler, ülkemizin kalkınmasını mı istiyor? Terör örgütleriyle işbirliği yapanlar tabii ki. , Recep Tayyip’in bir an önce gitmesini istiyorum.” Erdoğan, bizim için Türk-Kürt ayrımı yoktur ve ülkemizde yaşayan herkes vatandaşımızdır.”

Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Din Hizmetleri Ataşesi Kuzey Bavyera Bölgesi Başkanı Fuat Gökgebay, UID Bölge Başkanı Yılmaz Delidumann, Başkan Orhan Orhan, Nürnberg Şube Başkanı Salem İlcivan, DİTİB Kuzey Bavyera Bavyera Eyaleti Başkan Yardımcısı Federasyon Jamil Jamil. Kimyacıoğlu, DİTİB Eyüp Sultan Merkez Camii Başkanı Hasan Arslan, DİTİB Nürnberg Eyüp Sultan Camii Kadın Kolları Başkanları, UİD Gençlik Kolları Başkanları, Bavyera Türk-Alman Tabipleri Birliği Başkanı, Bavyera Türk-Alman Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Konferansa THY A.Ş. Nürnberg Direktörü İsmail Baloğlu, Abdullah Ömer Çelik ve 250 vatandaş katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın