medyauzmani.com
Ek köprü, tamamlanma tarihinden 26 gün önce devreye alındı. – Haber Ajans

Ek köprü, tamamlanma tarihinden 26 gün önce devreye alındı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şanlıurfa’da trafik yükünü azaltmak amacıyla Abide Kavşağı’na ilk yardımcı köprünün yapımının ardından ikinci köprü de kontrollü bir şekilde tamamlanarak sürücülerin hizmetine sunuldu. Gaziantep’ten gelen sürücüler Diyarbakır Yolu’na geçmek için köprüyü kullanacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, şehrin kalbinde yer alan ve her gün yüz binlerce aracın geçtiği Abaid kavşağında yapımı tamamlanan köprü kavşağında Ebekyol Köprüsü’nün muntazam açılışını gerçekleştirdi. Şanlıurfa’daki ulaşım sorununa köklü ve kalıcı çözümler sunan Şanlıurfa Kent Belediyesi, şehir içi trafiğini rahatlatacak Karakobro Köprüsü’nü tamamlanması için gereken süreden 26 gün önce hizmete açtı. Şanlıurfa Belediye Başkanı Zein Abidin Beyazgül, Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Kaytan ve Başkent Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Faruk Bayyuk, köprüden araçla geçerek köprünün açılışını yaptı. Recep Tayyip Erdoğan Caddesi, İbkyul Caddesi, Necmettin Ceviri Caddesi, Atatürk Caddesi ve Şanlıurfa trafiğinin can damarı olan 18 Mart Çanakkale Caddesi’ni birbirine bağlayan Abide Kavşağı, şehir merkezine rahat bir soluk getirecek. Şanlıurfa büyükşehir belediyesinin önemli transit güzergâhlarından olan ve vatandaşları uygun ulaşım yollarıyla buluşturan Abaid Kavşağı’ndaki şehir içi trafik akışını önemli ölçüde kolaylaştıracak ek köprünün bir kısmı çok daha önce tamamlandı. Araç geçişi için gereken süre ve kilidin açılması.

“Şehir trafiği rahat bir nefes alacak.”

Şanlıurfa Belediye Başkanı Zein Abidin Beyazgül, Abed Köprüsü Kavşak Köprüsü projesinin vaktinden önce açılarak Şanlıurfalıların hizmetine sunulduğunu belirterek, “Şanlıurfa’nın ve ulaşım merkezimizin ihtiyacı olan çok güzel bir çalışmayı tamamlayarak hizmete sunulmasını sağladık. Grubumuza ve ekiplerimize, Ulaştırma Bakanlığımıza ve müteahhit firmamıza çok teşekkür ederim.Şanlıurfa birçok eserle şantiye haline geldi.Şanlıurfa bir değişim geçiriyor.Şanlıurfa daha fazla projeyi hak ediyor.Her yerde ayrı bir güzellik var. Şanlıurfa.Köprü köprüsünün ekseni 315m.Direk gerilimi Kavşaktır Açılacak ilk köprü 230 metre, toplam uzunluğu 545 metre 18 Mart Çanakkale Caddesi’ni Diyarbakır Otoyolu’na bağlayan köprüyü 55 gün önce, köprüyü de 55 gün önce tamamladık. Ebekyol Caddesi’ni Diyarbakır Yolu’na bağlayan köprü 26 gün önce Elhamdülillah Abaid Kavşağı girişine geri sayım taktığımızda gün gün sayılmıştı. ama Ebekyol Caddesi’nden gelen köprüyü zamanından 26 gün önce tamamladık. 18 Mart Caddesi Çanakkale’yi Diyarbakır Yolu’na bağlayan köprü. 55 gün önce. Allah bizi dualarla ve kalplerle rızıklandırsın. Shanley Urfa’ya hayırlı olsun. Bu resmi bir açılış değil, önümüzdeki günlerde açacağız ve tüm vatandaşlarımızı açılışa davet edeceğiz. Köprüyü açılış gününe kadar kapalı tutmayı doğru bulmadığımız için trafiğe açıyoruz. Köprülerimizi büyük bir katılımla açacağız” dedi.

“Balıkçı Caddesi Projesi en kısa sürede başlayacak”

Şanlıurfa Belediye Başkanı Zin Abidin Beyazgül, şehirde birçok farklı projeyle değişim olduğunu ve bu değişikliklerin devam edeceğini belirterek, “Balıkçı sokağı ihalesi 1 Aralık’ta yapılacak. Bakanlığımız tarafından 5 ay süreyle ihale yapılacak. Ulaştırma ve Altyapı İşleri Aralarında yapılacak çalışmalarda kontuar sistemi kurulacak Şanlıurfalılar sorunun ne zaman biteceğini görsün.İhale süresi 150 gün olarak belirlenmiş olup, işlerin açılışı yapılmıştır. Balıkaağı Bulvarı 30 gün önce 120 gün sonra açılabilecek bir köprü olacak inşallah 30 gün önce cadde açılır Balıkayak Sokağı’nı açtığımızda buradan gelen araçlar hızlı geçecek buradan trafik başladı 26 Abide Kavşağı Şanlıurfa’nın göbeğinde bir yer.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Abide Köprülü Kavşağı’nın açılışını duyurdu İnşallah bu açılışı Cumhurbaşkanımız yapar inşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapacak Yaptığımız birçok işin açılışını yapıyoruz Şanlıurfa çok değişti 3 ay önce Şanlıurfa’ya gelenler 3 ayda şehrin değiştiğini söylüyorlar değişim devam edecek ve Şanlıurfa’da patlama! Şanlıurfa güzel bir şehir, peygamberler şehri ve tarihin sıfır noktası. Bölgede en fazla turist alan şehirler arasındayız. Zenginlik ve değerler açısından zengin bir şehir.”

Abide Kavşağı İpekyol Viyadüğü’nden araçlarıyla geçen vatandaşlar, ikinci köprünün erken açılmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Şanlıurfa’daki trafik sorununa kalıcı çözümler getirdiği için Başkan Beyazgül’e teşekkür etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın