medyauzmani.com
Dünya Tekvando Şampiyonası’nın başlangıcı – Haber Ajans

Dünya Tekvando Şampiyonası’nın başlangıcı

Bu yılın en büyük tekvando organizasyonu olan Büyükler Tekvando Dünya Şampiyonası, 14-20 Kasım tarihleri ​​arasında Meksika’nın Guadalajara kentinde yapılacak.

Dünya Taekwondo Federasyonu’nda 123 ülkeden yaklaşık 750 sporcu mücadele ederken, ülkemizi 8’er erkek ve 8 kadın olmak üzere 16 sporcu temsil edecek. Türk milli tekvando takımı, Meksika’da yaptığı çalışma ile geçtiğimiz haftanın hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Dünya Şampiyonaları ile ilgili olarak, “Yıl boyunca yapılan birçok önemli organizasyonun ardından sıra en önemli turnuvaya geldi. Dünya Şampiyonalarında Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için de önemli paylar verilecek. Sporcularımız bu sene bir çok önemli organizasyonda yarıştı.Yıl boyunca başarılı oldular.Performans sporlarında bu kadar önemli bir organizasyonun tek tek düzenlenmesi sporcuların önünde engel oluyor. Ayrıca ilk kez dünya şampiyonluğu yaşayacak genç sporcularımız da var. Şampiyonluk dünyasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Madalya geleneğimizi Meksika’da da sürdüreceğimizi düşünüyorum.”

Milli takımımızda şu sporcular yer almaktadır:

Bayanlar: Ruqayya Yıldırım (46 kg), Merv Dinsel (49 kg), Zeliha Agris (53 kg), Hatice Kübra Elgon (57 kg), Icra Kair (62 kg), Mervinor Erdem (67 kg), Sud Yarin Ozon ( 67 kg) kilogram (73 kilo) Navia (+73 kilo)

Erkekler: Deniz Dağdelin (54 kilo), Görkim Polat (58 kilo), Hakan Reşber (63 kilo), Ferhat Can Kafurat (68 kilo), Mehmet Emin Yıldız (74 kilo), Hüseyin Kartal (80 kilo), İnabiya Taha Beşir ( 80 kilo (87 kilo), Emre Kutalmış Achley (+87 kilo).”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın