medyauzmani.com
Dünya Diyabet Günü’nde diyabetli çocuklar için ahlaki aktivite – Haber Ajans

Dünya Diyabet Günü’nde diyabetli çocuklar için ahlaki aktivite

14 Kasım Dünya Diyabet Günü münasebetiyle Ankara Atatürk’te Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen törende diyabetli çocuklar eğlence dolu anlar yaşadı.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında SBÜ Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atatürk Sığınağı’nda gerçekleştirilen etkinlikte diyabetli çocuklar büyük keyif aldı. Çocuklar, palyaçolar eşliğinde şarkılar söylediler ve kendi şiirlerini okudular. Etkinlikte şeker hastası Mahir Demirel, “Biz Şeker Bebekleriz” şiirini okuyarak katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı.

Daha sonra şakacı Gökhan Shanley tavşanlarıyla yaptığı gösteriyle çocukların beğenisini topladı. Ayrıca küçük parmaklar halkaya dokunurken ritim alkışlarla devam etti. Öte yandan çocuklara oyuncak bebek ve arabalardan oluşan hediyeler verildi. Çocuklar müzik performanslarında hem eğlendiler hem de hayatlarının en unutulmaz gününü yaşadılar.

Programda Sağlık Hizmetleri Müdürü Maine Yekler, Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Dilek Gökçek ve Pediatrik Endokrinoloji Kliniği’nde idari ve eğitim görevlisi bulunmaktadır. Dr. Derya Buluş paneli sunuldu.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın