https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Düğün salonunda doğalgaz kaçağı 107 kişiyi tedavi etti – Haber Ajans

Düğün salonunda doğalgaz kaçağı 107 kişiyi tedavi etti

Kastamonu’nun Difrikani ilçesinde nikah salonundaki nişan törenine katılan 107 kişi borulu ısıtma sisteminden çıkan gazdan zehirlendi. Baygınlık ve baş dönmesi nedeniyle hastanelere yığılan 106 vatandaşın tedavisi tamamlandı, bir hasta Ankara’ya sevk edildi.

Olay, dün akşam Kastamonu’nun Divricani ilçesinde bir düğün salonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, nişan törenine katılan misafirler bir süre sonra düğün salonundaki borulu ısıtma sisteminde meydana gelen gaz kaçağı nedeniyle rahatsızlandı. Havalandırma sisteminden yayılan gaz sonucu düğüne katılan 107 kişi bayılma, halsizlik, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi şikayetlerle Difrikani Devlet Hastanesine başvurdu. İlk müdahaleleri burada yapılan vatandaşlar şikayetlerin artması üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Şimdiye kadar Defrekanı ve Kastamonu’daki hastanelere başvuran bebek ve çocukların da aralarında bulunduğu 107 kişiden 106’sı iyileşti. Tedavisi tamamlanan vatandaşlar taburcu edildi. Durumu ağır olan bir hasta Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın