medyauzmani.com
Diyarbakır’da çiftçiler toplu olarak faizsiz tarımsal elektrik kredisine başvurdu – Haber Ajans

Diyarbakır’da çiftçiler toplu olarak faizsiz tarımsal elektrik kredisine başvurdu

Dicle Elektrik’ten bilgi ve formu alan Ziraat Odası Başkanı Şirin Demir ve Diyarbakır merkez Tire ilçesinde bir grup çiftçi, Ziraat Bankası’na giderek faizsiz tarım elektrik kredisi başvurusunda bulundu.

Dicle Elektrik, 5 yıl faizsiz tarımsal elektrik kredisi ile ilgili hizmet alanında tarım sektörüne yönelik medya kampanyasını sürdürüyor. Diyarbakır merkez Sur ilçesinde Diyarbakır Elektrik İlçe Müdürü Uğur Yaka ve Debsach Enerji İlçe Müdürü Ali Jevanci, 16 bin üyesi olan Sur Ziraat Odası’na giderek burada toplanan çiftçilere tarımsal sulamaya destek kampanyası hakkında bilgi verdi. elektrik.

Çiftçilere hem geçmiş borçları hem de cari elektrik faturaları ile ilgili faizsiz kredi imkanından nasıl yararlanabileceklerini anlatan Dicle Elektrik yetkilileri, işletme olarak yüzde 25 anapara indirimi uyguladıklarını doğruladı. Toplantıda çiftçilere hitaben konuşan Dicle Elektrik Bölge Müdürü Uğur Yaka, çiftçilere kendi sorumluluk alanlarında daha avantajlı fırsatlar sunduklarını belirterek, “Dicle Elektrik olarak çiftçilerimizden herhangi bir gecikme ücreti almıyoruz. Borçlarımız var Sermayede yüzde 25’e varan indirimlerle aidatlarımızdan vazgeçiyoruz Yerli çiftçi için bulunmaz bir fırsat bu uygulama yıl sonuna kadar devam edecek Tarımsal sulama aboneleri ve CKS’ye kayıtlı çiftçiler Borcumuz var, vakit kaybetmeden bu fırsattan yararlanmak için bize başvurmalı, zirai elektrik formlarından borç kapatma bildirimi alıp kredi almak için Ziraat Bankası’na gitmeli, yılbaşından sonra bu imkanlar ortadan kalkacak ve çiftçilerimiz Tüm borçlarını ödemek zorundalar.”

‘Bu şansı alamam’

Brifingin ardından Tire İlçe Ziraat Odası Başkanı Şirin Demir, tarımsal sulama ile ilgili vadesi geçmiş borçları olan bir grup çiftçi ile birlikte ilk olarak Dicle Elektrik’ten Tarımsal Elektrik Borç Kapatma Bildirim formlarını aldı. Ardından Ziraat Bankası’nın Yenişehir’deki bir şubesine giderek kredi başvurusunda bulundu. Sur Ziraat Odası Başkanı Şirin Demir, odada 16 bin kayıtlı üyenin bulunduğunu belirterek, “Bölge çiftçisi olarak zaten tarımsal sulamadan kaynaklanan elektrik borcunun yüzde 65’ini ödüyorduk. Buna rağmen, Elektriği ve birikmiş borçlarını ödeyemeyen çiftçiler, hasat döneminde ödenebilecek 5 yıllık faizsiz kredi.

Ayrıca Dicle Elektrik yüksek gecikmeyi yansıtmamakta ve anapara üzerinden indirim uygulamaktadır. Böyle bir fırsat kaçırılamaz. Odamızda kayıtlı borcu olan 500’den fazla çiftçi var. Çoğu önce Dicle Elektrik’e giderek borç kapatma formu aldı, ardından Ziraat Bankası’na kredi için başvurdu. Borç alanlar borçtan kurtuldu. Gerisi son başvuru tarihinden önce uygulanacaktır.”

Bölgedeki tüm borçlu aboneleri tarımsal sulamaya çağıran Demir, “Herkes gün bitmeden 5 yıl faizsiz Ziraat Bankası kredisine başvursun fırsatı kaçırmasın” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın