https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Deprem bölgesinde sel felaketi: 13 kişi hayatını kaybetti - Haber Ajans
Anasayfa » Haber » Deprem bölgesinde sel felaketi: 13 kişi hayatını kaybetti

Deprem bölgesinde sel felaketi: 13 kişi hayatını kaybetti

6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı deprem, binlerce insanın ölümüne ve 10 ilimizde büyük yıkıma neden oldu. Öte yandan deprem bölgesinde evsiz kalan hemşehrilerimizin sayısı milyonları buluyor. Ancak depremden etkilenen bazı bölgelerdeki konut sorununun henüz çözülemediği, çok sayıda çadır ve konteynere ihtiyaç duyulduğu söylendi. Maalesef bugün şartların yeterince ağır olması üzerine deprem bölgesinden bir kötü haber daha geldi. Şanlıurfa, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere şiddetli yağışlar sel felaketine dönüştü. Bölgeden gelen haberlere göre 13 yurttaşımız hayatını kaybetti. Ayrıca sel nedeniyle kaybolan vatandaşlarımızın olduğu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Gelin detaylara birlikte bakalım.

6 Şubat depreminin ardından yaralarını sarmaya çalışan afet bölgesindeki şiddetli yağışlar maalesef yeni bir felakete neden oldu.

Şanlıurfa, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere yağışlar, çok sayıda kişinin halen çadırlarda yaşadığı deprem bölgesinde büyük bir tahribata daha neden oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte Adıyaman’ın Tut ilçesinde metrekareye 136 mm, Şanlıurfa’da 111 mm yağış düştü.

Şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelerde bazı yerleşim yerlerini sel suları bastı.

Taşkın bölgesinde özellikle zemin katlardaki evlerde su baskınları meydana geldi. Ayrıca çok sayıda araç sular altında kaldı.

Şanlıurfa’da 11 kişi hayatını kaybetti

sel

Birçok bölgenin sular altında kaldığı Şanlıurfa’da bir apartmanın bodrum katındaki bir apartman dairesinde 5 cansız ceset bulundu. İlerleyen saatlerde Abide Köprülü Kavşak Tüneli’nden hafif araç vinç yardımıyla çıkarıldı. Arabada iki ceset bulundu.

Adıyaman’da sel felaketi 2 kişinin ölümüne neden oldu.

sel

Maalesef Tut Mahallesi’nde bir kapalı alanda bulunan 2 kişi sel nedeniyle hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerden birinin 1,5 yaşında bir erkek çocuk olduğu açıklandı.

Adıyaman’da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bilgisini paylaştı.

sel

soylu açıklaması,Şu anda 163 kişilik 10 ekip, 25 kilometrelik alanda arama kurtarma yapıyor ve dalgıçlar da bulunuyor. Ancak hava ve şartlar buna izin vermiyor.” Cümleler kullanın.

Kaynak: 1

Bilgi / Uyarı
Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi ve kişiyi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Web adresimiz ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir. İçerikler otomatik yüklenmektedir.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın