medyauzmani.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korku kokusu var – Haber Ajans

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korku kokusu var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Taksim’deki patlamayla ilgili olarak, “Burada bir korku kokusu var. Bu işte kadınların rolü olduğuna dair ilk işaretler var.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Taksim’deki bombalı saldırıda terör şüphesi olup olmadığına ilişkin, “Şu an itibariyle ilk soruşturmalarda bunun terör olduğunu söylemek yanlış olur ama ilk gelişmeler burada” dedi. İlk seçimler. Soruşturmalar devam etti. Bunun sonunda nihai kararı vereceğiz” dedi.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iadesi konusunda Biden’la görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu adamın Amerika’da saklandığını ve orada Amerikan yönetiminin her türlü desteği verdiğini daha önce de söylemiştik. Başkan yardımcısıyken, neden ona vermiyorsun dedim. Bizden rahibe istedin, verdik. Bize de sahip olduğunuz rahibi verin.” “Amerika’nın farklı eyaletlerinde yaşamlarına devam ediyorlar. Özellikle Pensilvanya. Bu sefer Sayın Biden ile görüşürsek, onunla tekrar görüşeceğiz.”

“Umarım Kuzey Kıbrıslılar başının çaresine bakar”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Türk Devletleri Örgütü’ne gözlemci üye olma kararını değerlendiren Erdoğan, “Tabii ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin özellikle Örgüt’te gözlemci üye olarak kabul edilmesi. Türk devletleri önemli bir adım.Bunu güçlendireceğiz.Aynı şekilde adımlar atarak yolumuza devam edeceğiz.Şu anda hem Parlamento binasının hem de Kuzey Kıbrıs’ta cumhurbaşkanlığı binasının inşası için bir adım atılıyor. AB’nin ne dediği, bize nasıl baktığı bizi ilgilendirmez.Nasıl baktığımız önemli.Görüşümüz önemli.Biz orada ifade ettik. Türk Devletleri Örgütü’nün liderleri orada. Ondan önce BM Genel Kurulu’nda açıklamamızı yaptık. Süreç devam ediyor. Umarım Kuzey Kıbrıslılar kendilerine sahip çıkarlar.”

Erdoğan, Türkiye’nin bir enerji merkezi olup olmadığı sorusuna yanıt olarak şunları söyledi:

“Bu konuyla ilgili hem Sayın Putin hem de sözcüleri bu açıklamayı yaptılar. Türkiye’nin de bir enerji üssü olduğuna dair açıklamalar yapıldı. Atılacak bu adımlarla Türkiye’nin buradan doğal gaz dağıtmasını temenni ediyoruz. Hem Batı hem de çevre için bir hub. Hep birlikte, benzer bir enerji dağılımı, tüm bunların yanında önümüzdeki ayın başında Türkmenistan’ı ziyaret edeceğiz. Türkmenbaşı ve kardeşim İlham Aliyev ile üçlü olarak görüşeceğiz. Odaklı”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın