medyauzmani.com
– Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal Caddesi’nde patlama) 6 ölü, 53 yaralı var – Haber Ajans

– Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal Caddesi’nde patlama) 6 ölü, 53 yaralı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 53 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Taksim’deki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün saat 16.20 sıralarında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden ve çevre hastanelere sevk edilen kardeşlerime acil şifalar diliyorum. İlgili birimlere sevk edildi. Bu hain saldırı ve arkasındaki miting, Türkiye’yi ve Türk milletini terörle kontrol altına alma çabaları dün olduğu gibi bugün ve yarın amacına ulaşmayacaktır. Olayın önü ve arkası İstiklal Caddesi’nde. Failler hak ettikleri cezayı çeksinler.”

Saldırıda ölü ve yaralı sayısını açıklayan Erdoğan, “İstanbul Valisinden aldığım bilgiye göre 4’ü olay yerinde, 2’si de hastanede olmak üzere 6 ölü var. Yaralı sayısı 53 yaşında. Hastanelerde gerekli müdahaleler yapılıyor ve taburcu edilecek” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın