medyauzmani.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan Endonezya’da – Haber Ajans

Cumhurbaşkanı Erdoğan Endonezya’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Endonezya’nın Bali Adası’na geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya’nın ev sahipliğinde 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 17. G20 Liderler Zirvesi için Bali’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Endonezya Sağlık Bakanı Budi Gunadi Sadikin, Bali Valisi Ian Koster, Büyükelçi Ahmet Cemil Miroğlu ve diğer yetkililer tarafından Bali Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’nda kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile kapsamlı bir ikili görüşme gerçekleştirecek. Görüşmede Türkiye ile Endonezya arasındaki ilişkiler tüm yönleriyle gözden geçirilecek ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

G20 liderleri, “Birlikte İyileşme – Daha Güçlü İyileşme” temasıyla gerçekleştirilecek zirvede “Gıda ve Enerji Güvenliği”, “Sağlık” ve “Dijital Dönüşüm” başlıklı üç oturumda fikir alışverişinde bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında çeşitli ülke liderleriyle görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nabati ve Tarım ve Orman Bakanı Fahit Kirisi eşlik ediyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın