medyauzmani.com
Crash Trap Hold tatbikatı Bayport’ta gerçekleştirildi – Haber Ajans

Crash Trap Hold tatbikatı Bayport’ta gerçekleştirildi

12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü münasebetiyle Bayburt’ta saat 18:57’de Türkiye genelinde eş zamanlı olarak “Tuzakını Yakala” tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatlar, ilçe protokolünün katılımıyla Bayport’taki Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Tatbikat öncesi hatırlatan ve bilgi veren Bayport İlçe Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürü Adil Arslan, “Düzce depremini kutlamak ve Düzce depremini anmak, ayrıca deprem ve afetlere hazırlanmak için bugün darbe ve tuzak yapacağız. 18.57’de talim yapıyoruz depremde koşmuyoruz merdivenlerden çıkmıyoruz asansörlere binmiyoruz pencerelerden uzak duruyoruz deprem anında çıkışa çok yaklaşırsak çıkıyoruz deprem anında yakın değil her zaman çığ tuzağı taşıyoruz eğer ikinci kattaysak hayattan tutunarak bir üçgen oluşturuyoruz.”

18.57 saatin gösterdiği gibi, polis evindekiler uygun yerlere çökerek “kır-tuzak-kap” tekniğini uyguladılar. Tatbikat amacına uygun olarak gerçekleştirildi ve sorunsuz tamamlandı. Sonra çıktılar. Namazın ardından toplu fotoğraf çekildikten sonra tatbikat sona erdi.

Bayburt Valisi Konit Ibkim, Belediye Başkanı Hakumo Bekmezci, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Özun, Bölge Jandarma Komutanı Albay D. Tatbikata Talha Offit, kurum yöneticileri ve STK temsilcileri katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın