medyauzmani.com
Crash-Trap-Hold Sparta’da yapıldı – Haber Ajans

Crash-Trap-Hold Sparta’da yapıldı

1999 Düzce depreminin yıl dönümünde Isparta’da tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen Açığa Çıkar – Ele Geçir tatbikatı düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen tatbikat çerçevesinde, saat 18.57’yi gösterdiğinde tatbikat, “AFAD tatbikat bilgisidir. Şu anda deprem anını, tutun ve kapan” ibaresi ile tatbikat başladı. yurdun dört bir yanında telefon, televizyon, radyo, cami ve belediye hoparlörlerinden tatbikatlar yapılıyor. Bu arada cep telefonlarına da “hayati uyarı” mesajı ile “Daralt-İzle-Tut” tatbikatı yapıldığına dair mesajlar gönderildi. Yapılan bildirimler sayesinde alışveriş merkezindeki restoranda oturan Vali Baruch ve beraberindekiler “Çök-İzle-Tut” hareketini gerçekleştirdi.

Yaklaşık bir dakika süren tatbikattan sonra tatbikatla ilgili konuşan Vali Baros, “Türkiye’nin karşı karşıya olduğu en önemli afet risklerinden biri depremdir. Türkiye büyük fay hatları üzerinde yer alan ve çok şiddetli depremlerin sıklıkla meydana geldiği bir ülkedir. Isparta da bu deprem kuşağında yer alıyor.Bu konuda her zaman depreme hazırlıklı olmalıyız.Buna dikkat çekmek için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından bu akşam tüm halkımızda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen tatbikat. Türkiye, tarih boyunca büyük depremler yaşamış bir ülkedir.1999’dan sonra Bingöl depremi, 2011 Van depremi, 2020 Elazığ depremi ve yine 2020 İzmir Sevrihisar depremi. Şahit olduğumuz bu depremler, hepimizin ders alması gereken üzücü olaylardır. Ders almazsak bu üzücü olayları tekrar tekrar yaşamak zorunda kalacağız, bu yüzden depremlere hazırlıklı olmalıyız. bu gece yaptığımız Crack-Trap-Hold uygulaması hayatta kalmanın şifresi.Bu şekilde önce kendimize iyi bakarız, kendimize iyi bakarız ve b Daha sonra etrafımızda meydana gelebilecek bir deprem sırasında oluşabilecek mobilya hareketlerine veya binadan sızabilecek malzemelere karşı hayatta kalırız. “

Isparta’da bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen tatbikata Isparta Valisi Aydın Baros, Belediye Başkanı Şukru Paşdeğirmen, Afet ve Acil Durum Yönetimi yetkilileri, Afet ve Acil Durum Yönetimi gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın