medyauzmani.com
Çorum belediyesinden içme suyuna 400 milyon liralık yatırım – Haber Ajans

Çorum belediyesinden içme suyuna 400 milyon liralık yatırım

Son üç yılda yaklaşık 190.000 metre altyapı çalışmasını tamamlayan ve içme suyuna önemli yatırımlar yapan Çorum Belediyesi, mevcut içme suyu hatlarını da yeniliyor.

Belediye başkanı Dr. Halil İbrahim Tutsak

Belediyemizce yürütülen ve projelendirilen çalışmalarla hayati önem taşıyan içme suyu sorununu temiz içme suyundan, içme suyundan vatandaşlarımızın kullanacağı atıksu arıtmaya kadar çözeceğiz. belirleme.” dedi.

“Su kaynaklarının boşa gitmesine izin veremeyiz”

Başkan Ashjan, özellikle Küçükhisar iletim hattında çok sayıda içme suyu kuyusu kazdıklarını, kanalizasyon ve kanalizasyon gibi altyapı yatırımlarında önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, kayıp ve kaçaklarda gece gündüz çalıştıklarını söyledi. içme suyu. Su. Başkan Aşgın, “Arkadaşlarımız içme suyu sistemlerimizde meydana gelen kayıp ve kaçaklarla ilgili çalışmalarımızı büyük bir kararlılıkla sürdürüyor. Su kaynaklarımızın boş yere akmasına izin vermeyiz. Kayıp ve kaçak olan yerleri tespit ediyor, anında müdahale ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla milyonlarca metreküp suyun israfını engelledik. Eski boruları yenileriyle değiştirerek içme suyu hatlarımızı yeniledik” dedi.

“OSB ikmal hattı bakıma alınacak”

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşkın, altyapı yenileme, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, kentin büyük bir bölümüne içme suyunu Organize Sanayi Arıtma Tesisi’nden sağlayan ana besleme hattının bakıma alınacağını söyledi.

Başkan Aşgin, 15 Kasım Salı günü yapılacak çalışmanın içme suyu hatları için çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Ulukavak, Gülabibey, Buharaevler, Karakeçili, Kunduzhan, çöplü, Çepni’yi etkileyecek bu büyük çalışmayı ekiplerimiz inşallah gerçekleştirir. , Akkent, Yavruturna, Yeniyol, Kale Mahallesi en kısa sürede bunu zamanında gerçekleştirip aynı gün şebekeye su temin edecekler. Biz de bu önemli çalışmayı vatandaşlarımıza zarar vermeden yapacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Aşgın’a bu çalışmalarda kent sakinlerinin gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ederek, eksik ve kaçak altyapının yenilenmesi için çalışmalara kararlılıkla devam edeceklerini vurguladı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın