medyauzmani.com
Çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için futbol kulübü kurdu. – Haber Ajans

Çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için futbol kulübü kurdu.

Adanalı iş adamı Cengiz, çocukları ve gençleri alkol, sigara ve uyuşturucudan uzak tutmak ve “temiz bir nesil yetiştirmek” için 4 yıl önce kurduğu futbol kulübüyle çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

2017 yılında iş adamı Cengiz Kaskat tarafından kurulan Vefaspor, Bölgesel Amatör Lig’de 4 yılda birçok başarıya imza attı. Futbol kulübü kurmanın çocukluk hayali olduğunu ifade eden Başkan Kasket, “Spordan geldim, geçmişte futbol oynadım. Sonra çalışmaya başladık. Hayalim temiz bir nesil yetiştirmek, çocuklarımızı alkolden uzak tutmaktı.” sigara ve uyuşturucu… Bunun için böyle bir tesis kurduk.”

Qosqat’ı takip edin:

“Tesisimiz 50 dönümlük bir alan üzerine kurulu ve donanımlıdır. 2017 yılında Vefaspor’un kuruluşu sırasında 2018 yılında tesislerimizi hazır hale getirmeye başladık. Kurulduğumuz yıldan bu yana çok ciddi bir alt yapı oluşturduk. 18 yaşında Türkiye şampiyonluğunu kazandık ve A takımımız iki kere atladı, şimdi bölge liginde oynuyoruz. Sloganımız, gençliğin gücüne inanmamızdır. Hedefimiz gelecekte Türk futbolcularını ve milli takımını yetiştirmek. Gençleri ne kadar düzeltirsek düzeltelim, bizim için sportif başarıdan daha değerli. Benim için burası bir spor kulübünden çok bir eğitim kurumuydu. Umarım 500 çocuğu daha kurtarabiliriz. Bizimle birlikte öğrenen çocuklarımızın topluma fayda sağlayacağına inanıyoruz. Burada bizi mutlu edecek en büyük etken çocuklarımızın tüm kötü alışkanlıklardan kurtulması ve biz de bunu başardığımızı düşünüyoruz.

Vivasspor futbolcusu Yalçın Yüksek, “Liseye gidiyordum ve futbola ilgim vardı. Beden eğitimi öğretmenim sizi Vivasspor’a götürelim dedi. Buraya geldim başkan ve yöneticilerle tanıştım. Burada başladıktan sonra olumlu şeyler oldu.” “Benim daha büyük hayallerim var, buradan Premier Lig’e veya Avrupa’ya gitmek istiyorum” olmaya başladı.

Boyraz Özkan, “Ben buraya çok küçükken geldim. Buradaki sistem çok güzel, hayallerim var ve çok azını gerçekleştirdim. Böyle bir sistemde oynamaktan çok mutluyum” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın