medyauzmani.com
CHP lideri Kılıçdaroğlu gençlerle buluştu – Haber Ajans

CHP lideri Kılıçdaroğlu gençlerle buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 50’nci parti gençlik kampı gençleriyle parti okulunda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, gençlerden sandığa gitmelerini ve oy kullanmalarını istedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kilios’taki CHP Okulu Gençlik Kampı’nın 50. Yıldönümü Töreni’ne katıldı. Etkinlikte konuşan Kılıçdaroğlu, “Genç arkadaşlarım ve politikacılar yüksek yeteneğin ne olduğunu bilmiyorlar. Yüksek yetenek inşasının ne olduğunu bilmiyorlar. Bilmenizi isterim ki her toplumun yüzde 1,5-2’si oluşuyor. yetenekli insanların bütün sorunu, bu yüzde 1,5’lik yetenekli insanların iyi bir eğitim almamaları ve Türkiye’nin büyümesine ve kalkınmasına katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

CHP gençliğinin umutsuzluğa hakkı yok

Gençlerin umutsuzluğa kapılmamasını isteyen Kılıçdaroğlu, “Şakaları ve fıkraları unutmayın. Dost olmayı unutmayın. Asla karamsar olmayın. Kitabımızda umutsuzluk yazmıyor. En zor zamanlar ve kimse umutsuzluğa kapılmadı.” Umutsuzluğa da hakları var. Umut veren insanlar sizlersiniz. Umut geliştirmelisin. Çünkü geleceği inşa etmek için yola çıkan ve her CHP’linin görevinin sağlıklı ve istikrarlı bir gelecek inşa etmek olduğunu söyleyen sizlersiniz.” Gençleri oy kullanmaya çağıran Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Önümüzde seçimler olacak. ‘Sandıklara gitmesek de olur’ demeyin.” “Sosyal statü, yoksulun yanında yer alan devlettir. Sosyal statü, gelir dağılımını en iyi yapan devlettir.”

“6 liderle demokrasi inşa etmek için mücadele ediyoruz”

Kemal Kılıçdaroğlu, 6 liderin birlikte demokrasiyi inşa etmeye çalıştığını belirterek, “Hepinizin tarihi bir misyonu var. Çalışacaksınız, fikir üreteceksiniz, değiş tokuş yapacaksınız, Türkiye’de güzel şeyler olacağına yürekten inanıyorum. Demokratik demokrasiyi kuracak olan sizlersiniz. 6 liderle beraberiz. Demokrasiyi birlikte inşa etmek için.” Türkiye’nin güzelliği ve sizin için savaşıyoruz. Son söz, umutsuzluğa kapılmayın. Benim kitabımda böyle bir şey yok, sizin kitabınızda da olmamalı. Hayal etmeyi bırakma. İnsan hayal ettiği sürece yaşar.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın