medyauzmani.com
C4 gibi bir kompost patlaması bir hazine avcısının sonuydu – Haber Ajans

C4 gibi bir kompost patlaması bir hazine avcısının sonuydu

Bursa’nın Yenişehir semtinde kaçak kazı yapan gruptan bir kişi, kayaların arasına gübre sıkarken ezilen kayanın başına vurarak patlatması sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Ö.İ. (39), RK (54), MD (51) ve OG (32) hazineyi bulma hayaliyle izinsiz olarak bölgeyi kazmaya başladılar. Ö.İ istedi. Kompostu kayaların arasına koyun ve kayaları kırın. Ancak gübre miktarını ve içindeki maddelerin dozajını ayarlayamayınca kayaların arasına sıkıştırdığı gübre C4 gibi patladı. Parçalanmış bir kaya parçası kafasına çarparak onu ciddi şekilde yaraladı. Tebligata istinaden Ö.İ. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Kaza sonrası kendilerini turist olarak tanıtan diğer kişiler, o bölgede gezi amaçlı bulunduklarını ve hastanedeki arkadaşlarının selfie çekerken kayalardan yuvarlanarak yaralandığını söyledi. Kazayla ilgili soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, kısa sürede insanların yalanlarını deşifre ederek, İstanbul’dan Bursa’ya kaçak hazine aramak için 4 kişinin geldiğini belirledi. Olay yerinde yapılan incelemede 2 adet dedektör, 1 adet hilti, 1 adet jeneratör, 2 adet balta, 2 adet kürek bulunarak koruma altına alındı. Savcılığın talimatı doğrultusunda gözaltına alınan zanlıların “kasıtlı adam öldürme ve 2363 sayılı Kanuna (İzinsiz Hafriyat) muhalefet” suçlamasıyla hakim karşısına çıkacaklarını bildirdi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın