medyauzmani.com
Büyükşehir, eğitici atölyelerle öğrencilere eğlenceli bir tatil fırsatı sunuyor – Haber Ajans

Büyükşehir, eğitici atölyelerle öğrencilere eğlenceli bir tatil fırsatı sunuyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından hazırlanan Kasım 2022 bayram etkinlikleri çerçevesinde çocuklar, müzik, kitap okuma, bilim teknoloji ve tiyatro gibi çeşitli etkinliklerle boş zamanlarını dolu dolu geçiriyor.

GBB Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, Güvenevler, Gaziantep Merkez, Hasan Celal Güzel ve Prof. Dr. Alaeddin Yavaşca, çocuk kütüphanelerinde 10 günlük tatilde eğitim, kültür, sanat ve teknoloji alanlarında bir dizi atölye çalışmasıyla çocukların boş zamanlarını değerlendiriyor. Ara tatilde uygulamalardan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz Çocuk Kütüphanelerine giderek veya 4455/82 12 345211 numaralı telefonu arayarak ön kayıt yaptırabilirler.

Güvenevler’deki çocuk kütüphanesinde 14 Kasım Pazartesi günü öğrencilere kitap ayracı oluşturma, kumaş çizme, robotik programlama atölyeleri ve aile hikayesi zamanı temalı etkinlikler hazırlandı. Bu öğrenme etkinliklerini 15 Kasım Salı günü çerçeveleme, kaşıkla boyama ve makine kodlama atölyeleri takip edecek. 16 Kasım’da çocuklara ses eğitimi, mozaik çalışmaları, drama ve perküsyon hakkında bilgi verilecek, atölye çalışmaları ile teknik uzmanlık kazandırılacak.

17 Kasım Perşembe günü Güvenevler Çocuk Kütüphanesi’nde vurmalı çalgılar, drama, van Gogh atölyeleri, resim ve müzik etkinlikleri gerçekleştirilecek. Bu provalar, 18 Kasım Cuma günü Wassily Kandinsky, Mozaikler ve Drama etkinliklerini takip edecek.

14 Kasım Pazartesi günü suluboya, el sanatları, baskı, boncuk boyama, uyumlu müzik atölyeleri, baskı, boncuk işi resim, el sanatları, şah mat atölyeleri 15 Kasım Salı Gaziantep Çocuk Merkez Kütüphanesinde, 16 Kasım Çarşamba günü ise renkler Suluboya, Drama, Tipografi, Armoni atölyeleri ile Gazi’de çocuklar için eğlenceli bir eğitim programı oluşturulmuştur.

17 Kasım Perşembe Çocuk Merkez Kütüphanesinde Benimle Oynar Mısın? Masal konulu atölye çalışmaları yapılacaktır.

Hasan Celal Güzel Çocuk Kütüphanesi’ndeki etkinliklerde 17 Kasım Perşembe günü geri dönüşüm, origami, resim ve mandal atölyeleri, 18 Kasım Cuma günü ise müzikal masal, ritim, geleneksel oyunlar ve okuma atölyeleri bir araya gelecek.

Profesör. Dr. Aladdin Yavishka Çocuk Kitaplığı’nda 14 Kasım Pazartesi Ritim, Picasso, Aile Masalı, Noktacılık Atölyeleri, 15 Kasım Salı, Makine Programlama, Satranç, Piyano, Deneysel Baskı Atölyeleri, 16 Kasım Çarşamba, Drama, Ebru, Puzzle Kukla, Robotik programlama atölyeleri 17 Kasım Perşembe Kalimba ile bir konser olacak İnteraktif kitap okuma Mandala boyama Yüz boyama atölyeleri 18 Kasım Cuma El Sanatları btp blog Mozaik Geleneksel oyun Kukla ve masal atölyeleri.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın