medyauzmani.com
Boca’da yol ve otopark çalışmaları kesintisiz devam ediyor – Haber Ajans

Boca’da yol ve otopark çalışmaları kesintisiz devam ediyor

Buca Belediyesi, kent genelinde gerçekleştirdiği sokak düzenleme çalışmalarından birini Çamlıçlı ilçesinde gerçekleştirdi. Çalışmalar kapsamında belirlenen sokaklara parke taşı döşenerek yeni yollar açıldı ve mahalleye 100 araçlık yeni bir otopark da eklendi.

Boca Belediyesi, kentte gece gündüz yol ve otopark çalışmalarını sürdürüyor. Yağmurlar yaklaşmadan birçok cadde yenilenirken, caddeler arasındaki araç yoğunluğunu önlemek için yeni park alanları açılıyor.

Belediye bu çalışmalardan birini Çamlı Koli Mahalesi 242/35 Sokak 242/30 ve çevresinde gerçekleştirdi. Vatandaşların taleplerini değerlendiren Buka Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mahallede yol çalışması yaptı. Bu kapsamda 6 bin metrekare ana taş döşenerek yeni yol çalışmaları ve kaldırımlar yapıldı. Aynı alanda bin metrekare düzenlenerek vatandaşlara 100 ücretsiz araçlık otopark yapıldı. Çalışmalar bununla da sınırlı kalmadı, alanda ağaçlandırma yapılarak sokağa yeşil bir dokunuş kazandırıldı.

Yıl başından bu yana şehre 35 yeni otopark ekleyen Boca Belediyesi, yılsonuna kadar bu sayıyı 50’ye çıkarmayı planlıyor. Bilim, vatandaşların isteklerini dikkate alarak çalışmalarına devam ediyor.

Buka Belediye Başkanı Erhan Kılıç, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, önümüzdeki dönemde Buka’daki bilimsel çalışmaların bir yıl olacağını belirterek, “Asfalt çalışmaları, yeni yol çalışmaları, parke kilitleri döşenecek, ücretsiz otopark yapılacak. inşa edilecek, önceliğimiz bu dönem.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın