medyauzmani.com
Beyoğlu’ndaki patlamada bombayı bırakan teröristin Demokrat Birlik Partisi olduğu ortaya çıktı. – Haber Ajans

Beyoğlu’ndaki patlamada bombayı bırakan teröristin Demokrat Birlik Partisi olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Beyoğlu’ndaki bombalı saldırıyı gerçekleştiren kadının PYD terör örgütü Ahlam Abashir üyesi olduğu ortaya çıktı. PYD teröristinin Suriye’den Türkiye’ye girdiği ve operasyon emrini Ayn el-Arab’dan (Kobani) aldığı ortaya çıktı.

6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili gözaltına alınan zanlı sayısı 46’ya yükseldi.

İstanbul Beyoğlu’nda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bombayı olay yerine bırakan eylemci ve olayla bağlantılı olduğu belirlenen 21 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Terör saldırılarıyla ilgili olarak gözaltına alınan zanlıların sayısı arttı. Buna göre, saldırının ardından yüzlerce güvenlik kamerasını inceleyen terörle mücadele ve istihbarat birimleri, teröristin saldırının ardından kaçmak için kullandığı taksiyi “müşteri” kılığında buldu. Taksi şoförü ifadesini almak üzere Terörle Mücadele Şubesi’ne getirilirken, ticari taksi güvenlik birimleri tarafından kontrol edildi.

Bombalamayı gerçekleştiren ve Suriye’den Türkiye’ye giriş yapan terörist, güvenlik güçleri tarafından Küçükçekmece’deki bir evde yakalandı. O anların görüntülerine erişilirken saldırıda kullanılan parlatıcının türü netlik kazandı. TNT tipi patlayıcıların kullanıldığı operasyonda, Afrin’den giriş yaptığı belirlenen ve bölücü terör örgütü PKK/PYD’ye ait olduğu anlaşılan hücre üyesinin Türkiye’deki tüm iletişimleri kontrol edildi. Ayn el-Aran (Kobani) bölgesinden çalışma emriyle Türkiye’ye giriş yapan terörist Ahlam El Beşir sağ yakalandı.

Teröristlerin ve sorguları devam eden diğer şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda operasyonun kapsamının genişletilebileceği bildirildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın