medyauzmani.com
Beyoğlu’nda saldırıyı gerçekleştiren teröristten açıklama geldi. – Haber Ajans

Beyoğlu’nda saldırıyı gerçekleştiren teröristten açıklama geldi.

İstanbul Beyoğlu’nda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısını gerçekleştiren terörist, PKK/PYD/YPG’ye bağlı bir terör örgütü tarafından özel istihbarat görevlisi olarak yetiştirildiğini ve ülkeye yasadışı yollardan girdiğini itiraf etti. Afrin üzerinden hareket edecek.

İstanbul Beyoğlu’nda 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla ilgili soruşturma sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bombayı olay yerine bırakan eylemci ve olayla bağlantılı olduğu belirlenen 21 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Terör saldırılarıyla ilgili olarak gözaltına alınan zanlıların sayısı arttı. Buna göre, saldırının ardından 1.200 güvenlik kamerası görüntüsünden oluşan yüzlerce saatlik görüntüyü inceleyen terörle mücadele ve istihbarat birimleri, teröristin saldırının ardından kaçmak için kullandığı taksiyi “müşteri” kılığında buldu. Taksici gece saatlerinde ifadesini almak üzere İstanbul’daki terörle mücadele şubesine getirilirken, ticari taksi güvenlik birimleri tarafından kontrol edildi.

Terörist Esenler’de bir tekstil atölyesine kaçtı.

Bombalamayı gerçekleştiren Suriyeli teröristin önce Esenler’deki bir tekstil atölyesine kaçtığı, ardından Küçükçekmece’deki bir adrese girdiği ortaya çıktı. Küçükçekmece’de saat 02.50’de güvenlik güçlerinin 21 ayrı adrese eş zamanlı düzenlediği operasyonda, nerede oldukları tespit edilen PKK ve PYD’li teröristler yakalandı.

Terör örgütü açıklaması ortaya çıktı

Teröristle ilgili karakolda yapılan soruşturmada, Kürdistan İşçi Partisi/Demokratik Birlik Partisi/Halk Koruma Birimleri’nden bir terör örgütü tarafından özel istihbarat görevlisi olarak eğitim gördüğünü ve Afrin üzerinden yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptığını itiraf etti. taşımak.

Öte yandan operasyon görüntülerine erişilirken, saldırıda kullanılan iyileştirme türü de netlik kazandı. Halkın yoğun olduğu caddede meydana gelen terör saldırısında kullanılan bombanın TNT patlayıcı kullandığı öğrenildi. Bölücü terör örgütü Kürdistan İşçi Partisi/PYD ile bağlantılı olduğu anlaşılan hücre üyesinin Türkiye’deki tüm bağlantıları incelendi. Ayn el-Arab (Kobani) bölgesinden iş emriyle Türkiye’ye giriş yapan terörist Ahlam El Beşir’in devam eden sorgusunda, failin ifadeleri alındı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın