medyauzmani.com
Başkan Altay: “Akyoks Kasrı Yine Konya’nın Cazibe Merkezi Olacak” – Haber Ajans

Başkan Altay: “Akyoks Kasrı Yine Konya’nın Cazibe Merkezi Olacak”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin Akyuks bölgesinde yapımına devam ettiği Akyukes Köşkü’nün inşaatını inceledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin şehre devredeceği ve mimarisiyle şehir silüetini etkileyecek Akyukes Kasrı tüm hızıyla yükseliyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akyukes ilçesinde yapımı devam eden Akyukes Köşkü’nün inşaatını inceledi. Konya’nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Akyukes’te inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Başkan Altay, “Buradaki restoran artık Konya’mıza hizmet vermiyor. Konya için bir model ve mimarisiyle tüm Türkiye için önemli bir eser 11 bin 500 metrekarelik alanı ile restoran alanları, kafeteryalar, çocuk alanları ve peyzajı ile yeni merkezlerden biri olacak. Konya’da yeniden cazibe merkezi.”

“Konya imajına da etkisi olacak”

Akyukes Kasrı’nı Konya’nın her yerinden görülebilecek güzel bir mimariye sahip olarak inşa ettiklerini kaydeden Başkan Altay, “Dolayısıyla Konya’nın imajına etkisi olacak. Baharla birlikte bitireceğimiz yapının da hayırlı olmasını diliyoruz. Konya’ya ve şehrimize gelen tüm misafirlerimize aylarca hizmet vermeye devam edecektir.” Akyokuş Restaurant’ta bugüne kadar Konya mutfağının en güzel örneklerini verdik.Bundan sonra Konya’ya gelen tüm misafirlerimizi yenilenen binamızda ağırlamayı hedefliyoruz, Akyokuş Köşkü. 150 milyon liraya mal olacak. Şu ana kadar yüzde 50’ye ulaştık. En kısa sürede tamamlamayı umuyoruz. Hayırlı işler dilerim.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın