medyauzmani.com
Bakan Soylu: Yıl sonuna kadar 100 bin kömür evini tamamlayacağız – Haber Ajans

Bakan Soylu: Yıl sonuna kadar 100 bin kömür evini tamamlayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İdlib’de 600 briket evinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Yıl sonuna kadar 100 bin briket evini tamamlayacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib kentine bağlı Meşhed Rohin köyünde Al-Musyad ve Sadkatashi Derneği’nin katkılarıyla inşa edilen Al-Musiad köyündeki 600 kömür evinin açılış törenine katıldı. Köyde 600 kömür evinin yanı sıra sağlık ocağı, okul ve çocuk oyun alanı gibi birçok sosyal alan inşa edildi. Türkiye’nin Suriyelilerin güvenli bir şekilde evlerine dönmesini sağlamak için inşasına yardım ettiği köyde 3.500’den fazla kişinin ev sahibi olması bekleniyor. Briket evlerinin açılış töreninde konuşan Bakan Soylu, “Al-Musyad ve Sadatashi tarafından inşa edilen 600 briket evinin bulunduğu Al-Musyad köyünün açılışı vesilesiyle birlikteyiz. Çok onur duyuyorum. 13. gününde bir arada olmak için Kasım (Kasım) Dünya İyilik Günü’nde sizlere bir selam getirdim Sayın Cumhurbaşkanımız, mazlumların umudunu, mazlumların ümidini, mazlumları kucaklayan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını, sevgisini ve şefkatini getiriyorum. İnancının ve inancının bir parçası olarak attığı her adım. Bilmelisiniz ki dünyamız sadece bu dünya değildir. “Neye karşısınız, neye karşısınız biliyoruz. Seni asla yalnız bırakmayacağız. Size asla sırtımızı dönmeyeceğiz. Kardeşlerimizi asla unutmayacağız, dünya üzerimize gelse de sizler için elimizi de kalbimizi de kesmeyeceğiz.

“Umutsuzluk ne inancımızda, ne de dinimizde”

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla son iki yılda 75 bin kömür evinin yapıldığını belirterek, “Okullar, sağlık ocakları, parklar, camiler, tüm sosyal tesisler burada yapıldı ve hala var. Biz bunu gerçekleştirdik. İnşaallah. , bu yılın sonuna kadar 100 bin Briket evini tamamlamış olacağız, huzurunda özellikle meslek lisesinden bir adım attıkları için Musyad ve Sadatashi Bey’e minnettarız. Allah yardımcımız olsun diyorum. Burada gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza hitap edin. Umutsuzluğa kapılmayın. Umutsuzluk bizim inancımızda ve dinimizde değil. Bulunduğunuz yerlere bakarken umutsuzluğa kapılmayın. Allah bizimledir. işte bu tablo.. İnanıyorum ki bu resimde güller, çiçekler, zambaklar ve cennet kokusu var.Çocuklarımız okuyacak, okullarda iyi öğrenecek ve iyi yerlere gelecekler.Çok. Sen dünyaya bu kötülükleri yapanlara güzel bir cevapsın, sana bu şekilde davrananlara da Allah’ın izniyle dünyayı iyilik perdesi ile kaplayacaklar.Bu çocuklara öğreteceğiz, mühendisler yapacağız, doktorlar ve öğretmenler bir arada ve bununla birlikte bunlara en iyi cevabı vereceğiz Bizi dünyada yalnız bırakanlar olarak. Buna hazır mıyız? Endişelenme, Tanrı bizimle. “İyi şanslar” dedi.

Bakan Soylu, İdlib’in kuzeyindeki Sarmada yakınlarında 2 bin öğrencinin eğitim alacağı okulun açılışına da katıldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın