medyauzmani.com
Bağcılar Belediyesi Gıda Denetimi – Haber Ajans

Bağcılar Belediyesi Gıda Denetimi

Bağcılar Belediyesi, zincir marketler de dahil olmak üzere iş yerlerinde gıda denetimleri gerçekleştirdi. Ekipler raflarda süresi dolan iş yerlerini cezalandırdı.

Bağlar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçedeki vatandaşların ihbar ve şikayetlerini değerlendiren Bağcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri, gıda ürünlerinin satıldığı toptan ve perakende marketlerde kalite ve hijyen kontrolleri yaptı. Yapılan incelemede bazı işletmelerin labne, sosis, süzme peynir, tereyağı, muzlu süt, bitkisel yağ, sandviç, tavuk burger topları ve hazır şişmiş tavuk gibi temel gıda ürünlerinin son kullanma tarihine uymadığı tespit edildi. Peynir, mısır nişastası ve pirinç unu. Ürün satan firmalar hakkında yasal işlem başlatıldığı kaydedildi.

Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun ifadelerinin yer aldığı açıklamada, “Bağlar Belediyesi’nin daha önceki denetimlerinde çok miktarda bozulmuş gıda ürünü tespit edildi, ürünler imha edildi ve firmalar hakkında yasal işlem yapıldı. Gıda marketlerinin kesinlikle uymasını istiyoruz. Gıda kalitesi, hijyen ve gıda sağlığı gibi insan hayatı için vazgeçilmez kurallarla. Son olarak bölgede yaptığımız denetim ve kontrollerde bazı gıda marketlerinde son kullanma tarihlerine rağmen 12 temel gıda ürününün satışına devam etme kararı aldık. gerekli yasal prosedürleri başlattık.Bu konuda ekiplerimize verdiğimiz özel talimatlar var.Vatandaşlarımızın sağlığı ve gıda kalitesi söz konusu olduğunda taviz veremeyiz.Kuralları çiğneyenler aslında yapan esnafımıza zarar veriyor. işlerini dürüstçe yapıyorlar. Titiz gıda denetimleri yapmaya devam edeceğiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın