medyauzmani.com
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Mayer Landrut, terör saldırısını kınadı. – Haber Ajans

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Mayer Landrut, terör saldırısını kınadı.

İstanbul’daki terör saldırısını kınayan AB’nin Türkiye misyonu başkanı Büyükelçi Nicholas Mayer-Landrut, “Bu saldırı, Türkiye ve Avrupa Birliği gibi terörle mücadele konusundaki kararlılığımızı güçlendirecektir.” dedi.

Türkiye’deki AB heyeti, İklim Diplomasisi Haftası kapsamında 14-15 Kasım tarihleri ​​arasında Antalya’da seminerler, sempozyumlar, gençlik konserleri, söyleşiler ve ağaç dikme gibi çeşitli tanıtım faaliyetleri gerçekleştirecek.

İklim Diplomasisi Haftası etkinliklerine katılmak üzere Antalya’ya gelen Avrupa Birliği Türkiye heyeti başkanı Büyükelçi Nicholas Mayer Landrut, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin hayatını kaybettiği, 81 kişinin yaralandığı terör saldırısını kınadı. Antalya Kaleiçi’nde basın açıklaması yapan Meyer Landrut, “Dün akşam İstanbul’da meydana gelen ve tüm Avrupa’yı sarsan menfur terör saldırısını kınıyorum. Bu saldırı Türkiye ve Avrupa Birliği gibi terörle mücadele kararlılığımızı pekiştirecektir. Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.

Mayer Landrut, açıklamalarının ardından Kaleiçi’nde incelemelerde bulunarak tarihi konaklar hakkında bilgi aldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın