medyauzmani.com
Akvaryumda yarı olimpik yüzme havuzu inşaatına başlandı – Haber Ajans

Akvaryumda yarı olimpik yüzme havuzu inşaatına başlandı

Spor Toto Cumhurbaşkanlığı ve Samsun Havza belediyesi ortaklığında yapılacak olan Havza Belediyesi’ndeki yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı.

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından müteahhit firmaya teslim edilen yarı olimpik yüzme havuzunun temeli Değirmenüstü semtinde düzenlenen törenle atıldı. Belediyenin 3.025 metrekare arsa üzerinde toplam 1.891 metrekare alana sahip yarı olimpik yüzme havuzunda 55 metrekarelik çocuk havuzu ve 312 metrekarelik yarı olimpik havuz yer alacak. Çevre düzenlemesi, çelik yığma çatı ile güçlendirilmiş beton yarı olimpik yüzme havuzu binasının çevresinde 1.937 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek.

Havza Belediye Başkanı Sebahatin Özdemir ile Havza Belediye Meclisi üyeleri Ahmet Rafat Ergin ve Mahmut Gümüşkin, sahadaki temel çalışmaları inceleyerek ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Sebatin Özdemir, inşaatın en kısa sürede tamamlanarak tesisin faaliyete geçeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bölgemizin her geçen gün gelişen ihtiyaçları da farklı. Belediye olarak bölgemizi geleceğe hazırlamak ve insanımıza en iyi imkanları sunmak adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda, Bölgemizin önemli eksikliklerinden biri olan yarı olimpik yüzme havuzumun yapımına başladık. Yapımına başlanan yarı olimpik havuzun bölgemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza, milletvekillerimize, bölge ve yerel teşkilatlarımıza ve bölgemizde bu tesisin elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın