medyauzmani.com
AK Partili Özhaseki: “Bu coğrafyada güçlü olmalısınız” – Haber Ajans

AK Partili Özhaseki: “Bu coğrafyada güçlü olmalısınız”

AKP toplantılarının 2023 yılına kadar kentte düzenlediği Manisa programına katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhsky ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez önemli açıklamalarda bulundu. Özaski, dün İstanbul’da meydana gelen terör saldırısıyla ilgili olarak, “Bir amaçları var, bu ülkenin büyümesini, bölünmesini, parçalanmasını istiyorlar. Hepimizin moralini bozmak için böyle önlemler alıyorlar. Bu coğrafya zayıf devleti kaldırmıyor. .Bu coğrafyada güçlü olmalısın.”

AKP’nin 2023 yılına kadar il toplantıları programı Manisa’da da yapıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhsky, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AKP MKYK üyeleri, Emre Cemil Ayvalı, Nasrin Olima, AKP MKYK üyesi ve Manisa Murat Bibatur Milletvekili, AK Parti milletvekilleri Mehmet Ali Özkan, İsmail Beilin, Simra Kaplan Kıvırcık, AKP Manisa Bölge Başkanı Salih Hızlı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, daha önce İl ve İlçe Başkanlıkları görevinde bulunan isimler ve çok sayıda partili katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, AKP hükümetleri döneminde Manisa’ya gelen yatırım teklifinin ardından programın açılış konuşmasını Manisa’daki AKP Manisa İl Başkanı yaptı. Canlı konuşmasına İstanbul’daki Taksim patlamasında hayatını kaybedenleri anarak başladı. Program kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında hızlı bir şekilde konuşan “Manisa’ya 48 milyar dolar yatırım yapıldı. Bir buçuk milyonluk nüfusuyla Manisa ülke ekonomisine katkı sağladı. Manisa’yı desteklemeye devam edeceğiz. Hükümetimiz ile Manisa arasında köprü olmaya devam edeceğiz.”

“Terörü bitirmek için mücadele edeceğiz”

İstanbul’da meydana gelen hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şüphelilere acil şifalar diliyorum. tutuklandı. Kazadan 12 saat sonra bile. Bunlar bir kez bizi parçaladı. Saldırılar bizi daha da yakınlaştırdı. Terörün kökleri tamamen ortadan kalkana kadar çabalarımız devam edecek.”

Çok yakında kendi gazımızı kullanacağız.

Bakan Dönmez, Manisa’ya enerji alanında sadece 19 yılda 7 buçuk 8 milyar dolar yatırım yaptıklarını kaydederek, “Manisa, geçtiğimiz dönemde yıldızı parlayan şehirlerden biri. sadece tarım ve turizmde değil sanayide de var olan bir şehir 338 lisanslı santralimiz var Çok sayıda santralimiz var Manisa enerjide kendi kendine yeten bir şehir Cumhurbaşkanımız Türk Yüzyılı vizyonunu paylaştı 28 Ekim’de Ankara’da vatandaşlarla birlikte Türk Yüzyılını birlikte inşa etmek için altyapıyı tamamlamak gerekiyor Eğitimden sağlığa, savunma sanayisinden tarıma birçok altyapı eksikliğini tamamladık Modern Türkiye’yi bunların üzerine kuracağız. Birçok önemli projemizin sonuna geldik Alanımızla ilgili olarak Türkiye ne yazık ki dışa bağımlı bir ülke, yüzde 70’ini ithal ediyoruz.Geçen yıl 50,4 milyar dolarlık faturamız vardı bu yıl bu rakam iki katına çıkacak çünkü fiyatlar arttı bugün paranız olsa bile bu enerjiyi satın alamayan ülkeler var bunu hepimiz görüyoruz sadece geçen yıl elektrik ve medikal gazda ulaşılan sübvansiyon miktarı Yaklaşık 100 milyarım var. Bu yıl bu sayı en az iki katına çıkacak. Evde kullandığımız doğalgazın yüzde 75’i hatta yüzde 80’i devletimiz tarafından sübvanse ediliyor. Özellikle elektriğin kademeli olarak uygulanması yoluyla dar gelirli vatandaşlarımıza yüzde 50 oranında bir sübvansiyon var. Enerji alanındaki en önemli hizmetlerimizden biri de doğalgazdır. Bugün 81 ilin tamamı doğalgaza sahiptir. Karadeniz gazını çıkardığımızda doğal gazımızı ithal değil yerli kullanacağız.”

“Büyük bir Türkiye inşa edeceğiz, altyapısı büyük ölçüde tamamlandı”

Bakan Dönmez konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Türkiye, ulusal altyapı sistemini güçlendirerek kendi güvenliğini ve Avrupalı ​​komşularımızın gaz güvenliğini sağlamıştır. Bugün Avrupa ülkeleri bizden gaz istiyor. Konu sadece enerji değil, çalışmalarımız var. Ulaştırma, sanayi, sağlık, spor gibi birçok alanda bu bir şey gösteriyor.Türkiye artık eski kabuğuna kapalı bir ülke değil.Bugün vatandaşlarımıza bir ihtiyaçları var mı diye sorduğumuzda çekinmeden taleplerini dile getiriyorlar.Bugün, Köylerimiz bile doğalgaz istiyor.Bu olursa AKP yapar.Onlardan da isteyelim.Bize bu güveni verdik diyorlar.Yapacağız dediklerimizi yaptık.Bitmemiş iş bırakmadık. Halk İttifakı’nın tüm bileşenlerini, artık altyapısı büyük ölçüde tamamlanmış büyük bir Türkiye inşa edeceğiz.”

“Bu coğrafyada güçlü olmak zorundayız”

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Uzhsky, “Bin yıl önce içinde yaşadığımız bu güzel Anadolu coğrafyası dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Mezopotamya ve Anadolu toprakları en eski medeniyet topraklarıdır. geçen yüzyılın başında mazlumların sığınağı Balkanlardan bu topraklara Arnavutlar, Makedonlar ve Boşnaklar geldi, Çerkesler de bu coğrafyaya kuzey Karadeniz’den geldiler biz burada et ve tırnağımız gibiyiz. Her şey yolunda gidiyor ve bu emperyalistlerin çıkarına değil.Oyunları da bitmiyor.Bizim iki kusurumuz var biri deprem diğeri terör.PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü, terör örgütü DHKPC gibi bu ülkeye zarar vermek isteyenler dışarıdan destekleniyor.Hedefleri bir bu ülkenin büyümesini,bölünmesini,parçalanmasını istiyorlar.Biz 50 yıldır devlet aklı için uğraşıyoruz. AKP son yıllarda bunlarla bıktıracak kadar uğraşıyor, sayıları azalıyor, vatandaşlarımız devletine güveniyor, terör örgütü mensuplarını dışlıyor, teröristler sığınaklara sığınmak zorunda kaldı. Bunlar. Ama rahatsız edici olaylarla bizi rahatsız etmek istiyorlar. Hepimizin moralini bozmak için böyle eylemler yapıyorlar. Bu coğrafya zayıf durumu ortadan kaldırmaz. Bu coğrafyada güçlü olmak zorundasın. Adalet ve Kalkınma Partisi 2000’li yılların başında kuruldu. Erdemli bir hareket olarak başladık. 20 yıllık yönetimimiz boyunca devrim niteliğinde bir iş çıkardık. İlk karar noktasında, yürütme departmanlarında önceki Cumhuriyet hükümetlerinden daha fazla iş yaptık. Her alanda önemli yatırımlar yaptık. Pandemi sürecinde herkes küçülürken bizim sayımız yüzde 11 arttı. Her şey için Tanrı’ya şükürler olsun. Bütün bunlar çok rahat ve ferah bir ortamda yapılır. AK Parti iktidara geldi ve cumhuriyet tehlikede olduğu için cumhuriyetin mitingleri yapıldı. Hükümetin devrilmesi daha ilk günden başlar. Danıştay’a saldırı, parti kapatma davası, 2013’te faizler yüzde 5’e düştü, Türkiye’de işler yolunda giderken büyük yatırımlar yapılıyor, Gezi olayları başlıyor. Birkaç ağaç kesildiği için ortaya çıkanlar, Türkiye’deki tüm büyük yatırımların durdurulmasını talep etti. Olaylar 17-25, 2015 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte çukur eylemleri ülkeyi resmen bölmeye başladı. En son 15 Temmuz gibi bir etkinliğimiz olmuştu. Bir yandan Şeytan’ı tercüme ediyorsunuz, diğer yandan bunları yapıyorsunuz. Çok şükür Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştirdik” dedi.

“Eski eser politikamıza devam edeceğiz”

Başta CHP olmak üzere muhalefeti eleştiren Ozasky, “AKP’nin gitmesi gerektiğini, Recep Tayyip Erdoğan’ın ne olursa olsun gitmesi gerektiğini anlıyorlar. Yıkım ekibi gibi. Yeri gelince ne yapacaksın onu söyle. Savunma sanayinde ne yapmayı düşünüyorsun HDP’ye hangi bakanlığı vereceksin söyle hayır Recep Tayyip Erdoğan ne olursa olsun gitsin yalan ve algıya dayalı bir süreçleri var. Hafta. Hiçbirini ispat edemez Muharrem İnce bile ayrılırken, CHP’nin genel merkezinin işgal altında olduğunu söyledi Doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Çalışma politikasıyla devam edeceğiz. çabala ve başaracağız. Sonuçta başarı çok çalışmaya ve iyi niyete bağlıdır. Çalışmalarımızın faydalı ve verimli olmasını dilerim.”

Programın sonunda DEVA Manisa partisinin kurucu bölge başkanı olan profesör geçtiğimiz aylarda görevinden istifa etti. Dr. Surya Saking Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özski, Saking Partisi’nin amblemini giydi.

Ardından program basına kapalı olarak devam etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın