medyauzmani.com
AFAD’dan “Deprem Anı Ülke Tatbikatı” – Haber Ajans

AFAD’dan “Deprem Anı Ülke Tatbikatı”

Gaziantep (AA), 12 Kasım münasebetiyle Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’da afet eğitimi ve 1999 Düzce depreminin yıl dönümü için hazırlık yaptı. "Deprem anı egzersizi" tamamlamak.

Gaziantep’te bir alışveriş merkezinde düzenlenen tatbikata Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. "kapalı tut" Bu adımı atın.

Tatbikat, İl Müftüsü Hüseyin’in hazırladığı dua ile sona erdi.

Adıyaman

Tatbikat, İçişleri Bakanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda Türkiye genelinde Adıyaman Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı İhsan Maskar, tatbikatın Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirildiğini belirterek, tatbikata kentte de öğrencilerin ve vatandaşların katıldığını söyledi.

Tatbikata Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, bölge jandarma komutanı Albay Ferdi Bakiji, kurum başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurtarma ekipleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

rapor

Kilis’teki Canpolat Paşa Gençlik Merkezi’nde tatbikat yapıldı.

Tatbikata Vali Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan, Savcı Selçuk Akman ve 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Toplantıya Mustafa Doğan Karakoşkun, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kurt, İl Jandarma Komutanı Albay Sami Akşit, Afgan Afet Yönetimi Bölge Müdürü Uğur Olgun ve diğer ilgililer katıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta valilik protokolünün katılımıyla bir fabrikada "kapalı tut" Egzersiz yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun canlı yayın yoluyla bağlantı kurduğu tatbikatta konuşan Vali Ömer Faruk Koçukun, 2021 Afet Eğitim Yılı öncesi, sırası ve sonrasında bilgi ve beceri kazandırmak amacıyla toplam 584.746 vatandaşa ulaşıldığını söyledi. Kahramanmaraş’ta felaket.

Kochkun, eğitim ve çalışmaların teoriden pratiğe dönüştürülmesi ve olası afetlere hazırlık için 2022 yılında 786.251 kişinin katılımıyla 495 tatbikat yapıldığını belirtti.

Etkinliğe AK Parti Vali Yardımcısı Kahramanmaraş, Vali Yardımcısı Reza Gençoğlu, İl Emniyet Müdürü Selim Sibiloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Tolga Yugan, AVAD Bölge Müdürü Ahmet Seizin, şirket amirleri, STK temsilcileri, kurtarma ekipleri, fabrika çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Egzersiz yapmak.

Malatya

Malatya’da eğitim Batel Gazi kız öğrenci yurdunda yapıldı.

Tatbikatın ardından konuşan AKP Malatya Milletvekili Öznur Galik, Düzce depreminin hala hatırlandığını söyledi.

Elazığ merkezli ve depreme tanık olan 2020 depreminde Malatya’da olduğunu anlatan Galiç, deprem anında bulundukları masaya tutunarak kendilerini korumaya çalıştıklarını ifade etti.

Galiç, tatbikatların afete hazırlık açısından önemli olduğunu söyledi.

Tatbikatın ardından İl Müftüsü Visel Eşildar dua etti.

Tatbikata Vali Yardımcısı Mehmet Öz, İl Emniyet Müdürü Erkan Dağdeviren, Avada İl Müdürü Mustafa Türker, Bölge Sağlık Müdürü Erhan Berk, Gençlik ve Spor Müdürü İbobker Kayhan, kamu kurum, kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Şanlıurfa

12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü ve 12 Kasım Afet Eğitimine Hazırlık Günü vesilesiyle Şanlıurfa’da "Deprem anı egzersizi" tamamlamak.

Şanlıurfa Müzesi önünde ilçe protokolü ve öğrenciler ezme ve tuzaklama çalışması yaptı.

Törene Vali Salih Ayhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Makahit Afkran, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Olukan ve şirket başkanları katıldı.

Tatbikatın ardından konuşan Ayhan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi ve deprem olması durumunda yapılması gerekenleri anlattı.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Ayhan ve protokol üyeleri tatbikata katılan kurumların açtığı stantları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın