medyauzmani.com
6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’nde 4 bin kişiye yoğurt dağıtıldı – Haber Ajans

6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’nde 4 bin kişiye yoğurt dağıtıldı

Beykoz’un meşhur lezzeti tarihi Kanlıca Yoğurtunun servis edildiği 6. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’nde lezzet ve müzik ziyafeti düzenlendi. Halka açık olan festivalde Kanlıca yoğurdu 4 bin küçük kutuda servis edildi.

Beykoz Belediyesi tarafından bölgenin eşsiz tarihi Kanlıca kahvesinin tanıtımına ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen şenlikte, eğlence partileri ve konserler düzenlendi, vatandaşlara yoğurt dağıtıldı. Aileleriyle birlikte bölgeye gelen çocuklar yöresel yoğurdu yiyerek illüzyon, vantrilok gösterileri ve çeşitli etkinliklerle doyasıya eğlendiler. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, tarihi meydana gelerek bölge sakinlerine ve ziyaretçilere yoğurt ikram etti. Rengarenk gösterilere sahne olan şenlik, mahalle sakinlerinin ilgisini çekti. Ziyaretçilerin yoğurtla doyduğu partiyi sonlandıran Karadeniz müziğinin başarılı temsilcisi Alamatra grubu, canlı ve sevilen şarkılardan oluşan bir konser verdi.

“Ailece geldik”

Festivale katılan Bora Gillinger, “Altıncı bayramı kutladığımız için çok mutluyuz. Kendi yoğurdumuzu alıp ailece geldik. Bu etkinlik için herkese çok teşekkür ederim. Her zaman burada oturup böyle güzel etkinlikleri bekliyorum. şansını yakalıyorum.”

“Mutch’u çok seviyorum”

Festivale katılan bir diğer vatandaş Mesut Tagdemir, “Gurur duyuyorum. Böyle bir kalabalığın olması güzel. Çok uzaklardan geliyorum. Onu çok seviyorum. Çok iyi biri” dedi. iyi.”

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın