medyauzmani.com
5 ton hamsi Bağcılar Belediyesi tarafından dağıtıldı – Haber Ajans

5 ton hamsi Bağcılar Belediyesi tarafından dağıtıldı

Bağcılar Belediyesi 14. Hamsi Festivali’ni düzenledi. Bayrama katılan vatandaşlara 5 ton hamsi hediye edildi.

Bağcılar Belediyesi ve Trabzon Bağcılar Halk Meclisi iş birliğiyle Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda 14. Geleneksel Hamsi Bayramı gerçekleştirildi. Törene Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AKP Bağcılar İlçe Başkanı Rüstem Toysuz, Bağcılar Trabzon Halk Meclisi Başkanı Ethem Koçukun ve binlerce vatandaş katıldı. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve Protokol, meydanı dolduran binlerce kişiye balık ekmek dağıttı. Yöresel sanatçılar yöresel türküleri söylerken, bayrama katılan vatandaşlar Kiminchi’nin müziği eşliğinde el ele tutuşarak hurun ​​çaldı. Alana kurulan ızgaralarda ve ocakta tencerelerde pişirilen hamsiler, konuklara sıcak bir şekilde dağıtıldı. Ayrıca hamsi ile yapılan dürüm, kebap, kıyım, pizza ve kek gibi 61 çeşit yemek de katılımcıların ilgisini çekti. Bayrama katılan binlerce vatandaşa toplam 5 ton hamsi ikram edildi.

“Bütün geleneksel yemekleri burada görmekten mutlu olduk”

Trabzonlu hemşehrileriyle birlikte yaşamaktan mutlu olduğunu söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Trabzonlular için hamsi hamsi, balık değil, Trabzonlular diyor. Bu ayrı bir ürün. dernek yetkilisi hamsiden 27 tür hediye edileceğini söyledi. Onu tabağa taşımasını söyledik. 34 eklersek 61 elde ederiz. Onlar sayesinde dünya mutfağını buraya getirdiler. sushiden hamsili pizzaya kadar her yemek burada.Ülkemizin zenginlik ve değerlerini bölgemizde ağırlamaktan duyduğumuz mutluluğu ifade etmek isterim.Bağcılar Anadolu, Rumeli ve Orta Asya coğrafyasından tüm kültürlerin bir arada yaşadığı bölgemizdir. Trabzonlu hemşehrilerimiz kültürümüzün mozaiğindeki en güzel renklerimizdir.Bunu özellikle ifade edelim.Biz de Trabzonlu hemşehrilerimizle birlikte yaşamaktan mutluyuz.Bugünkü bu kadar güzel renklerden farklı oldukları için kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.”

“Bu tür organizasyonlar harika”

Ailesiyle birlikte ziyafete katılan Zeynep Canpolat, “Mesaj alındı, öğrendik ve geldik. İşler iyi gidiyor, yeni geldik. Oğlan zor bir sabah geçirdi. Hem eğlendi hem oynadı. Bu tür bir organizasyon iyidir, “Bizde bir değişiklik var” dedi.

“Çok eğleniyoruz”

Bayrama kızıyla birlikte katılan İsmail Nakar, “Her bölgeden insanı burada görmek çok güzel. Çok eğleniyoruz. Sıra akıyor. Çok güzel vakit geçiriyoruz” dedi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın