medyauzmani.com
300 üniversite ile Yeşilyurt – Haber Ajans

300 üniversite ile Yeşilyurt

Malatya İnönü Üniversitesi’nde eğitimlerine devam eden 300 öğrenci, Yeşilyurt ilçesindeki tarihi ve kültürel mekanları gezerek doğa yürüyüşüne katıldı.

Malatya İnönü Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdüren 300 öğrenci, “Sosyal Medyadan Sosyal Hayata – Yeşilyurt’ta Sonbahar” programıyla Yeşilyurt’taki tarihi ve kültürel mekanları gezerek doğa yürüyüşüne katıldı. Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt Kent Konseyi’nin daveti üzerine öğrenciler, eşsiz tarih ve kültürlerinin yaşatıldığı Yeşilyurt Tarihi Saray ve Müzelerini ziyaret etti. Daha sonra öğrenciler doğa yürüyüşü yaparak kendileri için özel olarak hazırlanmış spor alanlarında hünerlerini sergilediler. Konçertolar eşliğinde balo dansının keyfini çıkaran öğrenciler, Belleriari’nin temiz, sağlıklı ve bol oksijenli ortamında masa tenisi ve dart oynadı.

Çeşitli temalı oyunlara da katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Canar, sosis, ekmek ve ayran ikramında bulunan öğrencileri yalnız bırakmadı. Malatya’nın en büyük ilçesi Yeşilurt’ta belediye olarak üniversite öğrencilerine destek olmaya devam edeceklerini ifade eden Canar, “Öğrencilerimizin anaokulundan üniversitelere kadar eğitimin her kademesinde başarılı olmaları için her türlü hizmeti yapıyoruz. mutlu,huzurlu ve güzel bir öğrenim dönemi dilerim İnönü Üniversitemiz ve Turgut Özal Üniversitesi ile iyi bir diyalog içerisindeyiz, ortak projelerde uyumlu bir şekilde çalışarak öğrencilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz.Üretim ve çalışma ve biz hazırız. her türlü desteği sağlamak için öğrencilerimizin fikir ve projelerine kapımız açık ve tabi ki öğrencilerimizin hizmetlere aşina olması için bu programı düzenledik Belediye meclisimizin de desteğiyle öğrencilerimizi Yeşilyurt’ta ağırladık. Şehrimizin sosyal ve kültürel yapısını geliştirmek için etkin ve başarılı bir şekilde çalışan, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla hizmetlerimize büyük güç katan, öğrencilerimizle aynı atmosferi paylaşmak, sohbet etmek ve sohbet etmek bizim için çok güzeldi. bir güz günü Yeşilyurt’ta bir başka güzel. Davetimizi kabul ettiğiniz için hepinize bir kez daha teşekkür eder, tüm öğrencilerimize eğitim hayatlarında ve vize haftasında başarılar dilerim.”

Üniversite öğrencilerine de eğitim gezisi, sportif faaliyetler ve ödüller için teşekkür etti.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın